Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Міністерство цифрової трансформації пропонує ввести єдиний податок для ІТ-ФОПів на рівні 4-7%

Міністерство цифрової трансформації пропонує ввести єдиний податок для ІТ-ФОПів на рівні 4-7%

З одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого - скасовується низка податків для працівників

Міністерство цифрової трансформації пропонує ввести єдиний податок для ІТ-ФОПів на рівні 4-7%
Фото: pixabay.com

Міністерство цифрової трансформації пропонує ввести єдиний податок для юридичних осіб без обмеження обігу на рівні 4-7%. Про це повідомив у Facebook заступник міністра цифрової інформації Олександр Борняков.

«Провівши години аналізу, вважаємо це найкращою ідеєю, яка дозволить буквально створити індустрію, в якій буде працювати не 200 000 юридично не пов’язаних між собою ФОПів, а повноцінні прозорі компанії», – написав Борняков.

Відповідно до цього режиму юридичні особи-експортери послуг сплачуватимуть єдиний податок, та будуть податковим агентом для співробітника, сплачуючи 2 ЄСВ та військовий збір.

Наразі обговорюються такі вимоги до тих, хто приєднується до такого режиму:⠀

  • компанія із кількістю співробітників більше 10
  • частка експорту у прибутку – більше 75%
  • частка зарплатного фонду у собівартості – більше 75%,
  • середня зарплатня – не менше 5 мінімальних ЗП.

«Це створить легальні умови праці для галузі, підвищить прибавливість галузі для інвестицій, створивши прозору зрозумілу корпоративну структуру, створить рівні конкурентні умови та умови для експорту інших сервісів», – написав Борняков.

За його словами, модель зберігає механізм забезпечення соціальних гарантій працівників та не збільшує податкового навантаження та адміністрування. Адже з одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого – скасовується низка податків для працівників.

Нагадаємо: уряд планує створити фонд розвитку людського капіталу, яким керуватимуть не чиновники, а гроші направляти на три напрямки: стипендії талановитим студентам, фінансування вчених, підтримку лабораторій ІТ-кампусів.

За прогнозами юриста Романа Качановського оподаткування ФОПів у сфері ІТ за 5 років могло зрости майже вдвічі з 8,7% до 18,8% місячного доходу (без урахуванням зростанням розміру мінімальної зарплати та вартості ІТ-послуг). 

За результатами дослідження порталу DOU, 80% ІТ-спеціалістів проти введення п’ятої групи ФОП.

За даними Асоціації IT Ukraine за 2018 рік, в Україні налічується 127 000 програмістів. З них близько 90% оформлені як ФОПи (фізичні особи – підприємці). ФОПи виконують роботу на підставі договорів підряду з українською юридичною особою – власне IT-компанією. Зазвичай ця юрособа має форму товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Іноді юросіб декілька. Детальніше про те, Скільки ФОПів у IT та навіщо компаніям «офшорки» читайте за посиланням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті