«Укрспирт» у січні 2020 року реалізує вдвічі більше спирту ніж у січні 2019
Це свідчить про ефективну боротьбу з тіньовим обігом спирту

У перший місяць 2020 року в Україні реалізують майже вдвічі більше спирту, ніж у січні 2019 року . Про це повідомляє пресслужба ДП «Укрспирт».
У січні 2020 року ДП «Укрспирт» офіційно реалізує 440 600 декалітрів спирту. При цьому за аналогічний період минулого року було реалізовано лише 255 170 декалітрів. Це – результат боротьби з виробництвом контрафактного спирту в Україні.

«Ці цифри свідчать не про те, що ми стали виробляти чи споживати більше алкоголю в країні, а про ефективну боротьбу з тіньовим обігом спирту. Держава зосередила увагу на ліквідації усіх можливих схем виробництва контрафактного спирту, які раніше існували на заводах підприємства. Ми уважно стежимо за собівартістю спирту та правильною закупкою сировини. І якщо бачимо будь-які порушення, то відразу міняємо керівників заводів. І це вже дає свої результати», – зазначив в.о. голови ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.
Також Блескун додав: «Звісно, ми не можемо контролювати нелегальний імпорт або підпільні заводи, які працюють під виглядом іншої діяльності у нашій державі. Однак упевнений, що невдовзі такі явища зникнуть в Україні».
При тому у підприємстві повідомили, що збільшення об’єму реалізації спирту ДП «Укрспирт» пропорційне збільшенню акцизу, а отже призведе до зростання надходжень до бюджету України.
Наразі підприємство готують до передачі Державному фонду майна України. Передбачається, що у січні працюватиме 10 заводів ДП «Укрспирт», в той час як за аналогічний період минулого року працювали сім заводів підприємства.
Нагадаємо, з 1 січня 2020 почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, із 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей.
Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України. Також законом передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств «Укрспирту» представників країни-агресора.
Як повідомляв Mind 11 грудня 2019 року, президента Володимир Зеленський підписав закон про скасування держмонополії на виробництво спирту.
Також нагадаємо, що 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про державне регулювання виробництва спирту. До цього у листопаді Рада прийняла цей законопроєкт у першому читанні та за основу.
За розрахунками Офісу Президента приватизація «Укрспирту» може принести не менше 5 млрд грн до держбюджету.
Наприкінці листопада Міністерство економіки, торгівлі і сільського господарства звільнило керівників Артемівського, Липницького, Новоборовицького, Рава-Руського та Борокського місць здійснення діяльності та зберігання спирту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].