АМКУ визнав зниження роздрібних цін на АЗС недостатнім та буде дорозслідувати
Експерти кажуть, що ціни перестали падати через здорожчання в оптовому сегменті та невизначеність з поставками з Білорусі

Антимонопольний комітет України (АМКУ) вважає рівень роздрібних цін на пальне в мережах основних операторів недостатньо обґрунтованим та анонсує подальше вивчення питання.
Про це йдеться у заяві АМКУ.
АМКУ повідомляє, що незважаючи на надані Регулятором рекомендації, окремі мережі АЗС не переглянули свій цінник належним чином.
«Надана учасниками ринку інформація за результатами розгляду рекомендацій не містить достатнього обґрунтування рівня встановлених цін на АЗС. Комітетом розпочато поглиблене дослідження відповідності дій учасників ринків роздрібної торгівлі бензинами та дизельним паливом вимогам законодавства про захист економічної конкуренції », – повідомили в АМКУ.
Нагадаємо, на початку грудня 2019 року Комітет рекомендував семи роздрібним операторам – WOG, ОККО, «Укрнафта», Amic, Shell, Socar, UPG і Glusco – в обов’язковому порядку переглянути роздрібні ціни на високооктановими бензинии та дизельне паливо.
АМКУ відзначає, що після надання рекомендацій ціни поступово знизились: WOG, OKKO, AMIC Energy, SHELL, SOCAR, UPG, GLUSCO знизили ціну на літр бензину марки А-95 більш ніж на 2 грн, UKRNAFTA – на 1 грн.
Натомість ціни на дизпаливо теж впали на більш ніж 2 грн за літр на станціях на WOG, OKKO, SHELL, SOCAR, тоді як AMIC Energy, UKRNAFTA, UPG, GLUSCO скинули лише близько 1 грн.
Але з другої декади січня зниження цін на АЗС призупинилося, експерти пояснюють це зростанням цін в оптовому сегменті, невизначеністю з поставками з Білорусі та загальною напруженістю на світовому ринку нафти.
«Падіння цін в грудні базувалося на зміцненні гривні, профіцит всіх марок палива і стабільності світових котирувань. У січні ситуація змінилася за всіма пунктами, що буде диктувати трейдерам необхідність взяти паузу до появи ясності з ключовими факторами ціноутворення », – прокоментував ситуацію директор« Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, пише Enkorr.
Як повідомляв Mind, підконтрольна Ігорю Коломойському «Укртатнафта» звернулася до Володимира Зеленського з проханням відмовитися від імпорту нафтопродуктів з Білорусі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].