Два острови в Індонезії повністю пішли під воду через глобальне потепління
Ще чотири острови в регіоні зараз перебувають у небезпеці

Два невеликих острови в Південній Суматрі зникли внаслідок підвищення рівня моря, яке викликано змінами клімату. Про це пише The Straits Times.
Крім того, під загрозою наразі перебувають ще чотири острови.
Зазначається, що острови Бетет і Гундул наразі перебувають нижче рівня моря на 1м та 3 м відповідно.
Експерти наголосили, якщо не буде вжито значних зусиль для вирішення проблеми зі зростанням рівня світового океану, то чотири острови в цьому регіоні, висота яких становить менше 4 м над рівнем моря, можуть також піти під воду.
Наразі у східного узбережжя Баньюасіна в Південній Суматрі є 23 невеликих острова. Деякі з них є безлюдними, а на деяких, зокрема на острові Салах Намо, живуть люди.
Підвищення рівня моря, викликане змінами клімату, особливо загрожує таким країнам-архіпелагам, як Індонезія, де мільйони людей зараз живуть у низинних прибережних районах.
Нагадаємо: Всесвітня метеорологічна організація ООН (WMO) оголосила, що нинішнє десятиліття може стати найспекотнішим за всю історію.
Організація також підтвердила, що торік концентрація вуглекислого газу в атмосфері сягнула рекордного рівня та продовжує зростати цього року. Серед іншого це шкодить світовому океану, оскільки він поглинає тепло й вуглекислий газ. За даними WMO, температура води в океані також сягнула рекордних показників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].