Китай планує заборонити одноразовий пластик до 2025 року

Китай планує заборонити одноразовий пластик до 2025 року

За п’ять років в країні буде створена система виробництва,розподілу, переробки і утилізації пластмасових виробів

Китай планує заборонити одноразовий пластик до 2025 року
фото www.flickr.com/photos/rusty_clark/23079537473

Китай, який є одним з найбільших в світі джерел забруднення, анонсував, що має намір в найближчі п’ять років скоротити виробництво та виростання одноразово пластика. Про це повідомляє Bloomberg.

До кінця цього року пластикові пакети, які не розкладаються, будуть заборонені в таких місцях, як супермаркети та торгові центри у великих містах, а також у службах доставки їжі в країні.

До 2022 року Китай значною мірою скоротить використання одноразового пластику в електронній торгівлі, експрес-доставках та харчовій промисловості. В країні, окрім того, буде створена система виробництва,розподілу, переробки і утилізації пластмасових виробів до 2025 року.

До 2022 року деяким службам доставки у великих містах, включаючи Пекін і Шанхай, буде заборонено використовувати упаковку, що не розкладається, а до 2025 року заборона буде поширена на всю країну.

Використання пластику в найбільш густонаселеній країні у світі виросло у зв’язку із тим, що онлайн-покупки і додатки для доставки їжі стали повсякденною справою, навіть у сільській місцевості.

Китай уже здійснив низку кроків для подолання існуючої проблеми, в тому числі впровадив систему обов’язкової переробки, яку протестували в таких містах, як Шанхай. Країна також повністю заборонить імпорт пластикових відходів.

Нагадаємо: друге за величиною місто Швейцарії Женева з 1 січня 2020 року заборонила видавати на касах безкоштовні одноразові пластикові пакети. Також під заборону потрапляють інші одноразові вироби з пластика – чашки, тарілки, столові прилади, саше і трубочки для коктейлю.

Як повідомлялось, в грудні 2019 нова глава ЄК Урсула фон дер Ляєн представила програму ЄС щодо захисту клімату, на яку в найближчі роки буде виділено 100 млрд євро, а до 2030 року – 1 трлн євро. За словами глави ЄК, метою всеосяжної програми стане досягнення до 2050 року повної кліматичної нейтральності в країнах ЄС, тобто економічної діяльності з нульовими викидами парникових газів. Так Європа сподівається загальмувати глобальне потепління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло