Китай планує заборонити одноразовий пластик до 2025 року
За п’ять років в країні буде створена система виробництва,розподілу, переробки і утилізації пластмасових виробів

Китай, який є одним з найбільших в світі джерел забруднення, анонсував, що має намір в найближчі п’ять років скоротити виробництво та виростання одноразово пластика. Про це повідомляє Bloomberg.
До кінця цього року пластикові пакети, які не розкладаються, будуть заборонені в таких місцях, як супермаркети та торгові центри у великих містах, а також у службах доставки їжі в країні.
До 2022 року Китай значною мірою скоротить використання одноразового пластику в електронній торгівлі, експрес-доставках та харчовій промисловості. В країні, окрім того, буде створена система виробництва,розподілу, переробки і утилізації пластмасових виробів до 2025 року.
До 2022 року деяким службам доставки у великих містах, включаючи Пекін і Шанхай, буде заборонено використовувати упаковку, що не розкладається, а до 2025 року заборона буде поширена на всю країну.
Використання пластику в найбільш густонаселеній країні у світі виросло у зв’язку із тим, що онлайн-покупки і додатки для доставки їжі стали повсякденною справою, навіть у сільській місцевості.
Китай уже здійснив низку кроків для подолання існуючої проблеми, в тому числі впровадив систему обов’язкової переробки, яку протестували в таких містах, як Шанхай. Країна також повністю заборонить імпорт пластикових відходів.
Нагадаємо: друге за величиною місто Швейцарії Женева з 1 січня 2020 року заборонила видавати на касах безкоштовні одноразові пластикові пакети. Також під заборону потрапляють інші одноразові вироби з пластика – чашки, тарілки, столові прилади, саше і трубочки для коктейлю.
Як повідомлялось, в грудні 2019 нова глава ЄК Урсула фон дер Ляєн представила програму ЄС щодо захисту клімату, на яку в найближчі роки буде виділено 100 млрд євро, а до 2030 року – 1 трлн євро. За словами глави ЄК, метою всеосяжної програми стане досягнення до 2050 року повної кліматичної нейтральності в країнах ЄС, тобто економічної діяльності з нульовими викидами парникових газів. Так Європа сподівається загальмувати глобальне потепління.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].