Пристайко: Україна просить ОБСЄ посилити роботу місії СММ на Донбасі

Пристайко: Україна просить ОБСЄ посилити роботу місії СММ на Донбасі

Для підвищення ефективності її роботи необхідно посилити фінансовий та людський потенціал спостережної місії ОБСЄ

Пристайко: Україна просить ОБСЄ посилити роботу місії СММ на Донбасі
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко
Фото: УНІАН

Україна просить ОБСЄ (Організацію з безпеки і співробітництва в Європі) продовжити і посилити діяльність Спеціальної моніторингової місії (СММ) на сході країни. Про це на спільній прес-конференції з чинним головою ОБСЄ Еді Рамою заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, передає кореспондент Mind.

«Ми звернулися з формальним проханням продовжити діяльність цієї місії, не тільки продовжити, а й додати можливості людського потенціалу і фінансового для того, щоб місія була ще більш ефективною, ніж у попередні роки», – повідомив Пристайко.

За словами Пристайка, сторони обговорили  питання організації взаємодії в рамках ОБСЄ та тих додаткових зусиль, які  українська сторона очікує від ОБСЄ і «у першу чергу від СММ».

Зазначимо: 30 березня 2019 року мандат місії ОБСЄ було продовжено ще на один рік.

Раніше Mind повідомляв, що за словами міністра закордонних справ України, БДІПЛ/ОБСЄ не знають, як організувати чесні вибори на Донбасі в нинішніх умовах.

Mind також писав, що США в ОБСЄ виступили за вибори в ОРДЛО після виведення військ РФ і повернення Україні контролю над кордоном. Глава місії США наголосив, що незаконні військові формуванні також мають бути виведені з території України.

Також  повідомлялося, що Україна пропонує створити на переговорах окрему групу щодо питання кордону, адже вибори можна проводити тільки тоді, коли кордони держави перебувають під її повним контролем.

Нагадаємо: раніше президент Володимир  Зеленський повідомив, що українська сторона визначила три додаткові ділянки розведення сил на Донбасі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію