Зеленський розповів, навіщо йому прямий діалог з Путіним

Зеленський розповів, навіщо йому прямий діалог з Путіним

За його словами, тільки так можна забрати утримуваних на окупованому Донбасі і Криму, і на території РФ українців

Зеленський розповів, навіщо йому прямий діалог з Путіним
Володимир Зеленський
фото www.president.gov.ua/

Президент України Володимир Зеленський заявив, що прямий діалог з російським колегою Владіміром Путіним необхідний для того, щоб повернути утримуваних на окупованому Донбасі і Криму, і на території РФ українців, і спробувати завершити війну. Про це він розповів в інтерв’ю «9 каналу»

«По-іншому нічого ми не закінчимо, нікого не повернемо. Є люди, які на тій стороні знаходяться в тюрмах там. Різні, наші люди, українці, активісти, кримчани, яких перевезли на територію Росії. Значить з ким мені їх вирішувати? Мені треба їх вирішувати з тим, хто все вирішує там. Це президент Російської Федерації. Я по-іншому людей не заберу», – розповів він.

«У плані виведення військ з території тимчасово окупованій, тут, звичайно, я вважаю, що тільки Росія це може зробити, тільки вони. Ці війська повинні бути виведені з нашої території. Ось тут я поки не бачу руху», – додав він.

За словами Зеленського, війна на Донбасі залишить «шрам між Україною та Росією» і він не впевнений, що цей шрам колись зникне.

«Але якось же жили. Якось щось було. І було багато. І були в складі однієї країни – Радянського Союзу. І родичі, і зламані сім'ї. І родичі, з якими ти не спілкуєшся, які знаходяться там. І навпаки. Загалом, це все – велика, величезна така яма. І інтуїтивно, то, про що я вам почав, у мене відчуття, що це також потрібно Росії, це також потрібно Європі, це також потрібно світу. Тому що якщо цей прецедент, він залишиться ось таким, що, мовляв, так і можна і це безкарно, або у таких історій немає виходу», – зазначив президент.

Зеленський вважає, що конфлікт можна вирішити тільки за умови повернення Україні Криму.

«Повернення територій в Україні буде говорити про те, що війна закінчилася, треба далі якось жити. Жити, не вбиваючи один одного. Це вже говорити треба, сідати за стіл, говорити, розуміти один одного, спробувати налагодити майбутнє. Можливість цього спільного майбутнього. Спробувати», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію