Делегати ПАРЄ з Литви та Латвії ініціюють перегляд повноважень делегації РФ
Голосування у ПАРЄ з даного питання відбудеться 30 січня, перед тим воно розглядатиметься у комітетах

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) депутати литовської та латвійської делегацій ініціювали питання перегляду повноважень делегації Російської Федерації. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступниця голови фракції «Слуга Народу», член української парламентської делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.
«Щойно на засіданні ПАРЄ литовський депутат Емануеліс Зінгеріс (Emanuelis Zingeris) і Марія Голубєва з Латвії ініціювали challenge of the credentials (перегляд повноважень) делегації РФ! Ця ініціатива отримала підтримку значно більш ніж 30 депутатів з 5 національних делегацій. Challenge пройде за процедурними і substantial (основними, політичними) засадами. Українська делегація приєдналась абсолютною більшістю», – написала Кравчук.
За її словами, у четвер, 30 січня, це питання розгляне асамблея на засіданні, а перед тим дане питання буде обговорюватись на засіданнях комітетів ПАРЄ.
Нагадаємо: 26 червня 2019 року ПАРЄ повернула Росії повноваження, українська делегація покинула Асамблею. Представник України назвав організацію дискредитованою.
1 липня 2019 року, комітет Верховної Ради у закордонних справах вирішив призупинити участь української делегації в сесії Парламентській асамблеї Ради Європи до рішення Венеційської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми Росії, обраних за участю мешканців Криму та рекомендувати відновити роботу лише після виконання Росією головних пунктів Резолюцій ПАРЄ.
23 вересня 2019 року українська сторона офіційно відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ. Це є способом «реагування України на повернення РФдо сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій
9 жовтня Mind повідомляв, що ПАРЄ розкритикувала члена делегації РФ за злив та спотворення конфіденційної інформації. Слуцький, як повідомляється, переказав російським ЗМІ зміст закритого засідання Моніторингового комітету ПАРЄ.
6 грудня 2019 року Венеціанська комісія Ради Європи дійшла висновку, що Рада Європи, і її держави-члени зобов'язані не визнавати анексію українського Криму Росією, проте це не означає, що ПАРЄ має відмовити Росії в членстві.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].