Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Британія, попри застереження США, дозволить Huawei розгортати 5G в країні

Британія, попри застереження США, дозволить Huawei розгортати 5G в країні

Китайській компанії дозволено обмежено брати участь у розвитку мереж п’ятого покоління

Британія, попри застереження США, дозволить Huawei розгортати 5G в країні
фото www.flickr.com/photos/133825397@N08/33654790265

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у вівторок, 28 січня, надав Huawei можливість обмежено брати участь у розвитку мереж 5G в країні, незважаючи на тиск з боку Вашингтона, яка побоюється, що Пекін може використати компанію для шпигунства. Про це пише Reuters.

Згідно з рішенням Джонсона, «постачальники з високим ризиком» можуть бути допущені до «нечутливим» частинам мереж 5G.

При цьому їх участь буде обмежена до 35%, вони не отримають доступу до чутливого сегмента, де здійснюється обробка даних, і їм буде заборонено працювати з особливо важливими мережами і територіями, такими як ядерні об'єкти і військові бази, йдеться в повідомленні уряду.

Таке рішення, швидше за все, викличе невдоволення адміністрації президента США Дональда Трампа, яка побоюється, що Китай може використовувати Huawei для отримання доступу до західних лініях зв'язку. Раніше Білий дім попереджав Лондон, що надання дозволу Huawei поставить під загрозу співпрацю двох країн в сфері розвідки.

Телекомунікаційні компанії попереджали, що відсторонення Huawei буде коштувати їм мільярди доларів і може привести до відстрочення розгортання 5G-мереж. Устаткування Huawei вже використовується найбільшими британськими телекомунікаційними компаніями, включаючи BT і Vodafone.

«Це засноване на фактах рішення призведе до більш просунутої, безпечнішої і більш економічної ефективної телекомунікаційної інфраструктури, яка буде відповідати майбутньому. Це дає Сполученому Королівству доступ до провідних світових технологій і забезпечує конкурентний ринок», – сказав віце-президент Huawei Віктор Чжан.

Американський чиновник, який бере участь в переговорах з Великобританією, сказав, що обмеження є позитивним кроком, однак вони недостатньо жорсткі.

«Побоювання полягає в тому, що вони все ще хочуть допустити Huawei до комп'ютера, який відбувається на так званій периферії, це просто неприйнятно, – сказав чиновник. – Це обчислювальний пристрій, тому Huawei не повинна його постачати. ​​Там є потенціал для всякого роду шкідливої ​​діяльності».

Минулого місяця  Huawei відкрила в столиці Великобританії центр демонстрації можливостей мереж п'ятого покоління, який називається 5G Innovation and Experience Centre.

До цього Чеська Республіка заявила, що візьме приклад з Німеччини в питанні щодо використання обладнання китайської компанії Huawei для розгортання мереж 5G.

Як повідомлялось, заклики з боку США Німеччина вирішила співпрацювати з Huawei. Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила уряду ФРН, що обмежить обмін розвідданими з Берліном, якщо німецький уряд надасть дозвіл китайській Huawei Technologies побудувати в ФРН інфраструктуру мобільного інтернету 5G.

На початку листопада Угорщина також погодилась, щоб китайська Huawei рада участь у розгортанні мережі п’ятого покоління в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті