Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
ПАРЄ визнала Росію «стороною Мінських домовленостей»

ПАРЄ визнала Росію «стороною Мінських домовленостей»

Це обурило російську делегацію, яка продовжує наполягати, що РФ не є стороною конфлікту

ПАРЄ визнала Росію «стороною Мінських домовленостей»
Фото: УНІАН

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій визнала Росію «стороною Мінських домовленостей». Про це повідомляє «Європейська правда».

У четвер, 30 січня, ПАРЄ затвердила резолюцію про стан моніторингової процедури з критичними зауваженнями на адресу Росії, в якій, зокрема, висловила стурбованість через антидемократичні процеси в РФ.

У документі стверджується, що Російська Федерація «посилює негативні тенденції щодо демократії, верховенства права та прав людини... в тому числі довільно використовує законодавство щодо протидії екстремізму для замовчування опозиції та критики від громадянського суспільства; погіршення свободи віросповідання в країні, як-то заборона Свідків Єгови; встановлює «кордони» та здійснює повзучу анексію грузинських регіонів Південної Осетії та Абхазії; здійснила незаконну анексію Криму та військову агресію на Сході України».

Також документ містить низку вимог на адресу Росії:– повною мірою виконувати Мінські домовленості, стороною яких є Російська Федерація (виділена фраза була додана за пропозицією України, яку підтримала переважна більшість);

– припинити військове вторгнення та підтримку незаконних збройних формувань на сході України;

– скасувати незаконну анексію Криму;

– припинити та скасувати встановлення «кордону» та повзучої анексії грузинських регіонів Південна Осетія та Абхазія;

– усунути будь які юридичні перешкоди для безумовного виконання рішень Європейського суду з прав людини та беззастережно виконувати рішення Суду (Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін запропонував внести зміни до конституції, ухвалення яких дозволяють не виконувати рішення ЄСПЛ – Mind);

– беззастережно та повною мірою співпрацювати зі спільною слідчою групою та голландською прокуратурою для притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збиття рейсу MH 17, тощо.

Ключові суперечки викликав пункт про Мінські домовленості, який обурив Росію. Росіяни наполягали, що згадка про «Мінськ» неприпустима.

«Ми робимо все, що можемо, щоби допомогти, але ми не учасник цієї угоди. Ми ж не сторона конфлікту», – заявив російський депутат Ніколай Рижак.

Попри протести росіян, документ був затверджений переважною більшістю – 49 проти 17 голосів.

Нагадаємо: Віцепрезидентом ПАРЄ все ж обрали росіянина Толстого. До цього представниця України ініціювала процедуру оскарження, звинувативши росіянина в антисемітських заявах.

27 січня  стало відомо, що іншим віцепрезидентом ПАРЄ став депутат з української делегації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті