Від коронавірусу померли вже 259 осіб, ще два міста-мільйонники стали «гарячими точками»

Від коронавірусу померли вже 259 осіб, ще два міста-мільйонники стали «гарячими точками»

Країни масово зибирають своїх громадян з Китаю

Від коронавірусу померли вже 259 осіб, ще два міста-мільйонники стали «гарячими точками»
фото DR

Міжнародна ізоляція Китаю зростає, країни обмежуть поїздки і польоти в Китай, оскільки новий коронавірус продовжує набирати оберти, і станом на субботу кількість загиблих в результаті спалаху хвороби зросла до 259, передає Reuters.

Китайська національна комісія з охорони здоров'я заявила, що в п'ятницю в Китаї було зареєстровано 2 102 нових інфікованих, в результаті чого загальна кількість заражених досягла 11 791. Ще 137 випадків зафікосвано в двох десятках інших країн.

Китайські експерти стверджують, що вірус менш смертоносний, ніж спалах SARS в 2002-03 роках, в результаті якого загинуло близько 800 чоловік із приблизно 8 000 інфікованих. Хоча цифри можуть швидко змінитися.

У Пекіні встановили пропускні пункти на в'їздах в житлові комплекси, де добровольці в червоних пов'язках і масках записують подробиці про жителів, які повертаються додому після святкування нового року в інших містах.

«У місто повернеться величезна кількість людей. Я думаю, що це наразить Пекін на ризик нових інфекцій», – сказав 45-річний Чжан Чуньлі, доброволець.

В Хубей уряд провінції продовжив загальні канікули до 13 лютого в спробі стримати спалах.

Над другою за величиною економіки навис ризик уповільнення зростання. Епідемія призвела до масової евакуації іноземних громадян з Китаю. Росія заявила, що почне вивозити частини своїх збройних сил, в т.ч. космічної оборони, в суботу.

У п'ятницю Сінгапур і США оголосили про заходи щодо заборони в'їзду на їх територію іноземних громадян, які недавно були в Китаї.

Австралія наслідувала їх приклад: прем'єр-міністр Скотт Моррісон заявив, що країна з суботи буде забороняти в'їзд всім іноземним громадянам, які прибувають з материкового Китаю.

Автралійська Qantas Airways, ново-зеландська Air New Zealand і ще три найбільші американські авіаперевізники заявили, що припиняють прямі рейси в Китай з 9 лютого.

Південна Корея, Індонезія, Велткобританія та ін. країни здійснюють чартерні рейси для репатріації громадян з Китаю, а потім розміщують їх в ізоляцію приблизно на два тижні – інкубаційний період вірусу.

У двох містах, розташованих по сусідству з містом Ухань (Тяньцзінь – 15 млн жителів і Хуанган – 7,5 млн жителів), спостерігається стрибок інфекцій, що викликає побоювання, що з'являються нові гарячі точки, незважаючи на суворі обмеження на поїздки.

Нагадаємо, Україна також закриває авіасполучення з Китаєм через коронавірус з 4 лютого.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло