В США заявили, що російські супутники-шпигуни стежать за американським супутником-шпигуном
Російські маневри можуть «створити небезпечну ситуацію в космосі»

Глава Космічних сил США генерал Джон Реймонд підтвердив повідомлення, що два російські супутники підійшли на дуже близьку відстань до американського супутника-шпигуна й інспектують його. Про це пише Голос Америки.
Іноземні супутники демонструють «незвичну поведінку, яка викликає тривогу», заявив генерал.
«У листопаді 2019 року російський уряд запустив супутник, який пізніше випустив із себе другий супутник. Ці супутники активно маневрували поблизу американського урядового супутника... Російський уряд називає їх «супутниками-інспекторами», – заявив генерал Реймонд.
Незвичайну ситуацію відзначили у січні любителі, які відстежують рух космічних супутників. Вони вказали, що російський супутник «Космос-2542» повільно рухався до тієї ж області на орбіті, де працює американський супутник USA-245, що належить Національному управлінню військово-космічної розвідки.
Пізніше російський супутник розділився на два об'єкти – «Космос-2542» і «Космос-2543», які наблизилися до USA-245 на відстань у 300 кілометрів, їх чітко спостерігав USA-245.
Крім того, російські апарати могли оглянути американський супутник з різних сторін завдяки характеру їх орбіт.
Генерал Реймонд розкритикував Росію, заявивши, що недавні маневри можуть «створити небезпечну ситуацію в космосі».
«Ця недавня активність викликає у США занепокоєання, і США вважають, що вона не є ознакою поведінки відповідальної космічної держави», – сказав Реймонд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].