Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Суд повернув наближеного до Коломойського Лазорка в «Укртранснафту»

Суд повернув наближеного до Коломойського Лазорка в «Укртранснафту»

Йому вдалось поновитися завдяки розпочатому ним проти компанії судового процесу

Суд повернув наближеного до Коломойського Лазорка в «Укртранснафту»
Олександр Лазорко
Фото: УНІАН

Олександр Лазорко за рішенням суду поновився на роботі в «Укртранснафті». Він обійняв посаду заступника генерального директора з питань взаємодії з нафтопереробними заводами.

За наявними у галузевого видання enkorr відомостями, Лазорко зайняв цю посаду ще наприкінці січня 2020 року, однак пресслужба «Укртранснафти» на момент публікації новини на запит не відповіла.

За даними директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, Лазорко відновився в «Укртранснафті» за допомогою розпочатого їм проти компанії судового процесу. Посада, яку він отримав після відновлення, не передбачає права підпису та участі у господарській діяльності.

Нагадаємо: Олександр Лазорко в березні 2015 був відсторонений від керівництва «Укртранснафтою», а незабаром звільнений. Основною причиною його відсторонення послужили маніпуляції з викачування технологічної нафти і її розміщенням на зберігання на заводах групи «Приват». У 2015 році «Укртранснафта» платила за зберігання близько 2,5 млн грн в день. Повернути цю нафту вдалося тільки в 2019 році компенсувавши групі «Приват» частину витрат на її зберігання, близько 1 млрд грн.

Цей та інші епізоди роботи Лазорко – наприклад, надмірні витрати на страхування, резервування нафтопроводу Кременчук-Одеса компанією «Синтез Ойл» – стали предметом розслідування правоохоронних органів.

 У серпні 2015 року Лазорко покинув Україну і до кінця травня 2019 року переховувався від українських правоохоронців в Лондоні.

 29 травня 2019 року стало відомо, що МВС зняло Лазорка з розшуку, а 5 червня він повернувся в Україну і відразу ж почав через суд домагатися свого відновлення на посаді глави компанії.

Лазорко – топ-менеджер групи «Приват» Ігоря Коломойського. В різний час він очолював належать групі НПЗ «Нафтохімік-Прикарпаття» і «НПК-Галичина», а з 2009 по 2015 рр. – держкомпанію «Укртранснафта».

Коломойський особисто приїжджав в офіс «Укртранснафти» в ніч з 19 на 20 березня 2015 року з метою не допустити усунення Лазорко з посади голови «Укртранснафти». Згодом він неодноразово публічно підтримував Лазорко і пропонував нагородити його орденом за «порятунок технологічної нафти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті