Україна оскаржила визнаня міжнародним трибуналом міністерства Татарстану інвестором в «Укртатнафту»
Суперчка йде стосовно $300 млн

Міжнародний арбітражний трибунал 9 грудня 2019 року визнав Міністерство земельних та майнових відносин Республіки Татарстану інвестором у межах ініційованої останнім у 2016 році суперечки на $300 млн за правилами UNCITRAL у зв'язку з втратою прав на 28,78% акцій «Укртатнафти». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на проспекті емісії єврооблігацій України.
«7 січня 2020 року Україна подала апеляцію до Апеляційного суду Парижу (Court of Appeal of Paris), оскаржуючи рішення арбітражного суду від 9 грудня 2019 року», – зазначається у повідомлені.
Водночас, згідно з повідомленням, у документі наголошується, що арбітражний трибунал у рішенні 9 грудня 2019 року частково задовольнив клопотання України та не визнав Республіку Татарстан інвестором у межах міжурядової українсько-російської угоди про захист інвестицій від 29 листопада 1998 року, яка є юридичною підставою позову татарстанської сторони.
У повідомленні нагадується, що Татарстан вважає незаконними рішення українських судів щодо конфіскації акцій Міністерства земельних та майнових відносин республіки в «Укртатнафті».
У 2014 році Україна програла міжнародний арбітраж, який ініціювала «Татнафта» у 2008 році, також у зв'язку з втратою нею інвестицій в «Укртатнафту», створеною відповідно до указів президентів України та Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ, після рішень українських судів. Арбітраж зобов'язав Україну сплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки за ставкою 3-міс. LIBOR + 3%.
Раніше 18,296% акції «Укртатнафти» належали структурам, близьким до «Татнафти», міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо «Татнафті». Проте в результаті судових розглядів в Україні частку татарстанських акціонерів у НПЗ було практично обнулено, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Згідно з проспектом єврооблігацій, Україна остаточно програла позови з оскарження виконання цього рішення міжнародного арбітражу в РФ і все ще бореться проти його виконання в юрисдикціях Англії і Уельсу та США, проте без особливого успіху.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].