Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Україна оскаржила визнаня міжнародним трибуналом міністерства Татарстану інвестором в «Укртатнафту»

Україна оскаржила визнаня міжнародним трибуналом міністерства Татарстану інвестором в «Укртатнафту»

Суперчка йде стосовно $300 млн

Україна оскаржила визнаня міжнародним трибуналом міністерства Татарстану інвестором в «Укртатнафту»
Фото: УНІАН

Міжнародний арбітражний трибунал 9 грудня 2019 року визнав Міністерство земельних та майнових відносин Республіки Татарстану інвестором у межах ініційованої останнім у 2016 році суперечки на $300 млн за правилами UNCITRAL у зв'язку з втратою прав на 28,78% акцій «Укртатнафти». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на  проспекті емісії єврооблігацій України.

«7 січня 2020 року Україна подала апеляцію до Апеляційного суду Парижу (Court of Appeal of Paris), оскаржуючи рішення арбітражного суду від 9 грудня 2019 року», – зазначається у повідомлені.

Водночас, згідно з повідомленням, у документі наголошується, що арбітражний трибунал у рішенні 9 грудня 2019 року частково задовольнив клопотання України та не визнав Республіку Татарстан інвестором у межах міжурядової українсько-російської угоди про захист інвестицій від 29 листопада 1998 року, яка є юридичною підставою позову татарстанської сторони.

У повідомленні нагадується, що Татарстан вважає незаконними рішення українських судів щодо конфіскації акцій Міністерства земельних та майнових відносин республіки в «Укртатнафті».

У 2014 році Україна програла міжнародний арбітраж, який ініціювала «Татнафта» у 2008 році, також у зв'язку з втратою нею інвестицій в «Укртатнафту», створеною відповідно до указів президентів України та Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ, після рішень українських судів. Арбітраж зобов'язав Україну сплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки за ставкою 3-міс. LIBOR + 3%.

Раніше 18,296% акції «Укртатнафти» належали структурам, близьким до «Татнафти», міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо «Татнафті». Проте в результаті судових розглядів в Україні частку татарстанських акціонерів у НПЗ було практично обнулено, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Згідно з проспектом єврооблігацій, Україна остаточно програла позови з оскарження виконання цього рішення міжнародного арбітражу в РФ і все ще бореться проти його виконання в юрисдикціях Англії і Уельсу та США, проте без особливого успіху.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті