Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Російський суд оштрафував соцмережі Twitter та Facebook по 4 млн рублів

Російський суд оштрафував соцмережі Twitter та Facebook по 4 млн рублів

Компанії відмовлялися перенести дані користувачів у Росію

Російський суд оштрафував соцмережі Twitter та Facebook по 4 млн рублів
фото Shutterstock

Московський суд оштрафував соцмережі Facebook і Twitter за відмову перенести сервери з даними користувачів у Росію. Компанії повинні будуть перерахувати по 4 млн рублів (по $64 000). Раніше регулятор «Роскомнадзор» підкреслював, що якщо IT-гіганти не виконають вимоги про локалізацію даних на території Росії, доступ до сайтів може бути обмежений, передає RFI.

Закон, який запроваджує великі штрафи для компаній, що не погодилися перенести дані користувачів з Росії на територію країни, був підписаний в кінці 2019 року. У разі, якщо компанії повторно не виконають вимоги влади, їх можуть оштрафувати на суму до 16 млн рублів.

Щоб змусити великі IT-компанії перенести дані російських користувачів, російська влада має ще один спосіб тиску. «Роскомнадзор», користуючись законом про персональні дані 2015 року, може за рішенням суду внести сайти-порушники до спеціального реєстру і заблокувати їх.

Такі кроки вже здійснювалися щодо соцмережі LinkedIn і месенджера Telegram. Однак, як зазначили користувачі, обійти блокування можна за допомогою VPN, а повністю перекрити доступ до Telegram не вдалося через особливості програми.

У 2015 році Facebook відмовився переносити інформацію російських користувачів з економічних причин: через архітектуру зберігання даних перенести їх на територію Росії буде вкрай складно і дорого. Крім того, відомості з акаунтів в компанії не вважають персональними даними.

У 2017 році глава «Роскомнадзору» Олександр Жаров вже погрожував заблокувати Facebook на території Росії, проте в реєстр соцмережу не внесли.

Нагадаємо, напередодні у Facebook повідомили, що припинили операцію російської розвідки в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті