Усіх українських прокурорів, які працювали над справою про МН17, відсторонили від роботи - ЗМІ
Шестеро прокурорів були звільненні в ході реформи Генеральної прокуратури України

Усіх шестеро українських прокурорів, які працювали над справою про збитий над Донецьком малайзійський «боїнг» рейсу МН17, відсторонили від виконання їхніх обов’язків в ході реформи. Про це пише нідерландське видання NRC Next.
Зазначається, що серед звільнених двоє прокурорів Олеся Скрипник та Олег Пересада, які від імені України працювали в JIT, спільній слідчій групі. Очікується, що заміну їм буде призначено до 8 березня.
«У нас була професійна команда. Але нова влада все зруйнувала», – розповів виданню ще один експрокурор, який втратив роботу Роман Хошовський.
Він також поскаржився виданню, що йому не вдалось пройти переатестацію, оскільки під час екзамену з загальних юридичних знань у нього виявили навушник AirPod у правому вусі, екзаменаційна рада розцінила це як шахрайство з його боку. Сам Хошовський заявляє, що навушник «навіть не був під’єднаний до телефону».
За даними видання звільнення українських прокурорів жодним чином на розслідування та хід справи не вплине.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, як пише Інтерфакс-Україна, зазначив, що зміна українських слідчих у справі катастрофи рейса MH17 є плановою і не вплине на майбутній судовий процес у Гаазі.
«Що стосується слідчих, то це відома проблема, яка існує із зміною, ротацією слідчих. Я вас запевняю, що генеральний прокурор, слідчі СБУ і Генеральної прокуратури, які задіяні в цій справі, .. керівництво знає: питання розглядається, але це відбувається в контексті нормальної ротації. Не всі слідчі йдуть, слідчі, які працювали, є напрацьовані матеріали…», – сказав він журналістам на брифінгу.
Пристайко запевнив, що українська сторона забезпечить всю необхідну допомогу голландській стороні, яка веде розслідування справи про MH17.
Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.
У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.
Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.
Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів.
В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих.
Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.
Восени 2019 року слідство у справі про катастрофу пасажирського літака Boeing, збитого ракетою в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, виступило з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Міжнародна слідча група (JIT) опублікувала записи перехоплених розмов, які вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники і військові.
З розмов випливає, що лідери збройного угруповання «Донецька Народна Республіка» (ДНР) підтримували контакти з російськими урядовцями щодо російської військової підтримки. У числі цих лідерів були Олександр Бородай, самопроголошений «прем'єр-міністр», і обвинувачений Ігор Гіркин, самопроголошений «міністр оборони». Вони спілкувалися з Сергієм Аксьоновим, керівником Криму, призначеним російською стороною, і Владиславом Сурковим, високопоставленим чиновником російського уряду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].