Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Росія поширює дезінформацію, що коронавірус розробили США для «війни з Китаєм»

Росія поширює дезінформацію, що коронавірус розробили США для «війни з Китаєм»

Мета Росії - посіяти розбрат між США та їх союзниками, вважають в Держдепі

Росія поширює дезінформацію, що коронавірус розробили США для «війни з Китаєм»
фото Shutterstock

Тисячі російських акаунтів в соцмережах Twitter, Facebook та Instagram поширюють дезінформацію, що нібито поява коронавірусу Covid-19 – це умисна антиамериканська кампанія, повідомляє RFI з посиланням на агентство France-Presse.

Як заявив агентству співробітник Держдепартаменту США, російська кампанія з дезінформації просуває в соцмережах теорії змови про причетність США до спалаху коронавірусу: нібито Covid-19 – це біологічна зброя, розроблена ЦРУ, а поширення вірусу – це спроба США «вести економічну війну з Китаєм».

Проведена Росією кампанія з дезінформації нагадує дії КГБ під час холодної війни про те, що вірус ВІЛ придумали американські вчені, вказує France-Presse.

«Мета Росії – посіяти розбрат і послабити державні інститути США і їх союзників», – заявив агентству заступник Держдепартаменту США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер.

«Поширюючи дезінформацію про коронавірус, російські зловмисники знову вирішують поставити під загрозу суспільну безпеку, відволікаючи увагу від глобальної медико-санітарної допомоги», – додав він.

Кампанія з дезінформації почалася близько місяця тому, коли кількість смертей була ще менше десятка, а кількість заражень не перевищувало 200 випадків. На сьогодні від епідемії в Китаї померло понад 2400 чоловік, а кількість заражень перевищила 78 000. Така тривалість кампанії з дезінформації вказує на те, що для росіян це питання є важливим, вважають в Держдепі.

Експерти в боротьбі з дезінформацією запевняють, що тисячі фальшивих акаунтів поширюють дезінформацію англійською, французькою, іспанською, італійською та німецькою мовами. У деяких Twitter-повідомленнях стверджується, що до розробки коронавірусу причетний американський мільярдер Білл Гейтс, який інвестував мільярди доларів в охорону здоровʼя.

«Це типова поведінка для росіян. Використання дезінформації – це дешевий, але дуже ефективний метод для того, щоб посіяти розбрат між нами і Китаєм», – пояснили в Держдепі.

Зазначені фальшиві акаунти також поширюють інформацію про війну в Сирії, протести в Чилі і кризу з «жовтими жилетами» у Франції.

«Це не роботи, за кожним акаунтом стоїть справжня людина», – розповіла France-Presse у Global Engagement Center.

Нагадаємо, продажі автомобілів в Китаї впали на 92% через коронавірус.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті