Мільйони китайських компаній можуть закритися через коронавірус – Bloomberg

Мільйони китайських компаній можуть закритися через коронавірус – Bloomberg

Якщо Китай не впорається з вірусом у першому кварталі, величезна кількість невеликих компаній «потонуть»

Мільйони китайських компаній можуть закритися через коронавірус – Bloomberg
фото pixabay.com

Третя частина всіх китайських компаній має вільних коштів максимум на місяць підтримки життєздатності, а ще третина – на два місяці. Такі дані наводить Bloomberg за результатами лютневого опитування бізнесу в Китаї. Мільйонам підприємств доводиться докладати важких зусиль, щоб нараховувати зарплати і вкладатися в терміни виплат за кредитами, пише агентство. Наголошується, що приватний бізнес становить 60% китайської економіки і дає 80% робочих місць в країні.

Наприклад, у великого автодилера «Бригітта» вже понад місяць закриті 100 салонів. У компанії працюють 10 000 чоловік. Директор мережі заявила агентству, що запаси грошей компанії тануть, а банки не бажають продовжувати терміни виплати за боргами. «Бригітта» заборгувала кільком десяткам банків, і досягти угоди на продовження терміну виплат вдалося лише з кількома. Поки що компанія тримається і платить зарплати, зазначає Bloomberg.

«Якщо Китай не зможе впоратися з коронавірусом у першому кварталі, величезна кількість невеликих компаній потонуть», – вважає аналітик Лу Чансунь.

Поки що підтримка бізнесу з боку банків була незначною, в основному призначена для безпосередньої боротьби з вірусом, продовжує Bloomberg. Найбільший кредитор Китаю Industrial & Commercial Bank of China виділив на допомогу бізнесу $770 млн. Всі китайські банки станом на 9 лютого в цілому запропонували близько $36,3 млрд позик, наводить дані агентство. При цьому, для порівняння, малий бізнес, як правило, платить близько $36,9 трлн юанів відсотків кожен квартал.

Найбільшому ризику піддаються ресторани, туроператори, авіакомпанії, готелі і торгові центри, вказує Bloomberg.

Менеджер з нерухомості в 7-поверховому торговому центрі в Шанхаї розповів виданню, що порожній готель на 150 номерів, який зазвичай був заповнений, попросив звільнення від оренди на місяць.

Заступник фінансової компанії з провінції Аньхой стверджує, що його компанії відмовляють у позиках навіть за поточними кредитними лініями (коли гроші надаються не відразу, а поступово – Forbes). Без доступу до кредитів бізнес зможе протягнути близько чотирьох місяців, каже співрозмовник агентства.

У банків теж серйозні проблеми, відзначає Bloomberg. У багатьох з них недостатньо капіталу. S & P Global підрахувала, що тривала надзвичайна ситуація може призвести до того, що коефіцієнт поганих боргів у банківській системі Китаю виросте більш ніж утричі.

Як повідомлялося, продажі автомобілів в Китаї впали на 92% через коронавірус.

Нагадаємо, Росія поширює дезінформацію, що коронавірус розробили США для «війни з Китаєм».

За матеріалами Forbes

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті