Захворіло у світі
1,292,564
Померло у світі
70,798
Вилікувалось у світі
271,013
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
Лукашенко готовий до інтеграції з РФ, але без примусу

Лукашенко готовий до інтеграції з РФ, але без примусу

Білоруський лідер погоджується на інтеграцію, однак із збереженням суверенітету та незалежності

Лукашенко готовий до інтеграції з РФ, але без примусу
Олександр Лукашенко
фото www.president.gov.by/

Білорусь готова до реальної інтеграції, але без примусу. Про це президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив на зустрічі з головою Колегії Євразійської економічної комісії Михайлом Мясниковичем, передає БЕЛТА.

«Ми залишаємося, як завжди, віддані реальній інтеграції без примушування до інтеграції (новий термін з'явився в союзі – «примушування до інтеграції»). І дивно, що почалося це з примусу до інтеграції Білорусі. Розумієте, про що йде мова», – заявив білоруський лідер.

Він нагадав, що ще разом з першим президентом Росії Борисом Єльциним білоруська сторона завжди ініціювала реальну інтеграцію: «наших держав – Росії та Білорусі, економік, життя людей і так далі. Зберігаючи суверенітет і незалежність».

«Ми тоді взагалі не говорили про те, що хтось повинен втратити суверенітет і незалежність. При всіх складностях в ті часи ми знаходили розв'язання складних питань. Коли розбагатіли, особливо Росія, почалися незрозумілі штовханина і метушня. І, як я вже сказав , примушування до інтеграції», – звернув увагу Лукашенко.

Президент підкреслив, що Білорусь однозначно виступає за реальну інтеграцію на класичних принципах, які знає весь світ.

«Ми плануємо підписати в травні цього року в Мінську стратегію інтеграції до 2025 року. Звичайно, ми повинні запропонувати серйозний варіант цієї стратегії. Без всяких там застережень і так далі. Якщо ми хочемо побудувати наш союз на реальних принципах інтеграції (а ми їх повинні в цієї стратегії ще раз нагадати, якщо хтось забув), ми повинні запропонувати реальну програму цієї інтеграції», – підкреслив Лукашенко.

Раніше Лукашенко заявив, що російське керівництво натякало йому на приєднання Білорусі до Росії в обмін на єдині ціни на енергоносії – нафту й газ.

Про план приєднання Білорусі до Росії раніше написав Bloomberg з посиланням на джерела. За даними видання, президент Росії Путін намагався переконати Лукашенка створити наддержаву, об'єднавши Росію і Білорусію, що дозволило б російському лідерові обійти обмеження президентських термінів і стати лідером нової Союзної держави.

Публікацію Bloomberg в той же день спростували в Кремлі. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Путін не пропонував Лукашенку об'єднати дві країни. «Вони говорили про поглиблення союзної інтеграції», – сказав Пєсков.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію