Британія рекордно «закупилась» золотом у Росії перед Brexit
Великобританія за минулий рік наростила закупівлі дорогоцінного металу у 12 разів – до рекордних $5,33 млрд

Росія в минулому році рекордно наростила експорт золота в Великобританію – більш ніж в 12 разів в вартісному вираженні, до $5,33 млрд. Про це свідчать дані Федеральної митної служби (ФТС), які вивчив «РБК».
Це на третину більше, ніж Росія продала золота в усі країни світу за попередні три роки. На поставки в Великобританію припадає 93% від усього експорту російського золота в 2019 році (всього Росія експортувала $5,74 млрд золота проти $706 млн у 2018 році). 12 інших країн, включаючи Казахстан і Швейцарію, закупили його всього на $409 млн.
Складно сказати, залишається потім це золото в Великобританії або відправляється в інші країни кінцевого споживання, сказав виданню директор Всесвітньої ради по золоту (WGC) по взаємодії з членами ради і ринками Джон Малліган. Але подібні значні притоки, як в даному випадку з Росії, часто служать показником підвищеного попиту на золото з боку інституційних інвесторів як в самій Великобританії, так і за її межами, вказує він.
«Лондон – це центр глобальної торгівлі золотом і місце, де фізично зберігаються запаси золота, що забезпечують багато міжнародних ETF-продукти (біржові фонди), зокрема золоті ETF-фонди (причому не тільки з лістингом в Лондоні)», – підкреслює Малліган.
У своєму звіті за 2019 рік WCG відзначав, що базуються у Великобританії фонди закупили золота на $4,1 млрд на тлі побоювань з приводу Brexit (офіційно вихід Британії з Євросоюзу відбувся в кінці січня 2020 року). Brexit, ймовірно, підігрів інтерес інвесторів до лондонських фондів ETF, забезпеченим золотом, говорить виданню Малліган. Але в цілому масштаби припливу золота в Сполучене Королівство, швидше за все, відображають глобальні тренди попиту на цей дорогоцінний метал і традиційну роль країни як центру його торгівлі і зберігання, вважає він.
Brexit, природно, міг вплинути на британських інвесторів, але було і «багато інших невизначеностей», включаючи торгові війни між США і Китаєм, зазначають інші експерти.
Золото стало найбільшою статтею російського товарного експорту в Великобританію – більше, ніж закупівлі нафти і нафтопродуктів (у сумі близько $3,4 млрд). Але крім золота Росія також збільшила в цю країну експорт платини (в два рази, до $936 млн) і срібла (в 2,5 рази, до $100 млн).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].