Захворіло у світі
1,225,360
Померло у світі
66,524
Вилікувалось у світі
252,615
Захворіло в Україні
1251
Померло в Україні
32
Вилікувалось в Україні
25
Британія рекордно «закупилась» золотом у Росії перед Brexit

Британія рекордно «закупилась» золотом у Росії перед Brexit

Великобританія за минулий рік наростила закупівлі дорогоцінного металу у 12 разів – до рекордних $5,33 млрд

Британія рекордно «закупилась» золотом у Росії перед Brexit
фото pixabay.com

Росія в минулому році рекордно наростила експорт золота в Великобританію – більш ніж в 12 разів в вартісному вираженні, до $5,33 млрд. Про це свідчать дані Федеральної митної служби (ФТС), які вивчив «РБК».

 Це на третину більше, ніж Росія продала золота в усі країни світу за попередні три роки. На поставки в Великобританію припадає 93% від усього експорту російського золота в 2019 році (всього Росія експортувала $5,74 млрд золота проти $706 млн у 2018 році). 12 інших країн, включаючи Казахстан і Швейцарію, закупили його всього на $409 млн.

Складно сказати, залишається потім це золото в Великобританії або відправляється в інші країни кінцевого споживання, сказав виданню директор Всесвітньої ради по золоту (WGC) по взаємодії з членами ради і ринками Джон Малліган. Але подібні значні притоки, як в даному випадку з Росії, часто служать показником підвищеного попиту на золото з боку інституційних інвесторів як в самій Великобританії, так і за її межами, вказує він.

«Лондон – це центр глобальної торгівлі золотом і місце, де фізично зберігаються запаси золота, що забезпечують багато міжнародних ETF-продукти (біржові фонди), зокрема золоті ETF-фонди (причому не тільки з лістингом в Лондоні)», – підкреслює Малліган.

У своєму звіті за 2019 рік WCG відзначав, що базуються у Великобританії фонди закупили золота на $4,1 млрд на тлі побоювань з приводу Brexit (офіційно вихід Британії з Євросоюзу відбувся в кінці січня 2020 року). Brexit, ймовірно, підігрів інтерес інвесторів до лондонських фондів ETF, забезпеченим золотом, говорить виданню Малліган. Але в цілому масштаби припливу золота в Сполучене Королівство, швидше за все, відображають глобальні тренди попиту на цей дорогоцінний метал і традиційну роль країни як центру його торгівлі і зберігання, вважає він.

Brexit, природно, міг вплинути на британських інвесторів, але було і «багато інших невизначеностей», включаючи торгові війни між США і Китаєм, зазначають інші експерти.

Золото стало найбільшою статтею російського товарного експорту в Великобританію – більше, ніж закупівлі нафти і нафтопродуктів (у сумі близько $3,4 млрд). Але крім золота Росія також збільшила в цю країну експорт платини (в два рази, до $936 млн) і срібла (в 2,5 рази, до $100 млн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію