США оголосили про створення найпотужнішого в світі суперкомп'ютера
Будівництвом супермашини займеться компанія Cray

Міністерство енергетики США оголосило про початок створення найпотужнішого суперкомп'ютера в світі. Його будівництвом займеться компанія Cray, яку HPE придбала за $1,3 млрд в 2019 році. Проект під назвою El Capitan реалізується за підтримки Ліверморської національної лабораторії імені Лоуренса, передає DailyComm.
В El Capitan будуть використані чіпи AMD Epyc наступного покоління під кодовою назвою Genoa з ядрами Zen 4, графічні процесори AMD Radeon Instinct наступного покоління з новою архітектурою, оптимізованою для обчислень, а також AMD Infinity Architecture третього покоління, яка забезпечить високошвидкісний зв'язок з низькими затримками між центральними і графічними процесорами.
«Ця система представляє новий тип комп'ютерної архітектури та суперкомп'ютери вищого класу, які включають в себе дуже тісно пов'язані процесори, прискорювачі і пам'ять, – зазначив аналітик Moor Insights & Strategy Патрік Мурхед. – На даний момент AMD є єдиною компанією, яка може зробити це з високопродуктивними процесорами і графічними процесорами, тому вибір компанії очевидний».
Очікується, що суперкомп'ютер буде працювати на рекордній швидкості в 2 ексафлопса, що в 10 разів швидше найпотужнішої на даний момент системи.
Нагадаємо, Amazon анонсувала свій сервіс квантових обчислень: замість суперкомп’ютерів гігант пропонує розробникам створювати алгоритми та додатки на основі її системи Braket і тестувати їх на квантових комп’ютерах конкурентів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].