Morgan Stanley і Goldman Sachs очікують глобальної рецесії

Morgan Stanley і Goldman Sachs очікують глобальної рецесії

Оптимізму, що світової рецесії вдасться уникнути, більше немає

Morgan Stanley і Goldman Sachs очікують глобальної рецесії
фото www.flickr.com/photos/26344495@N05/48876470703/

Економісти з Morgan Stanley і Goldman Sachs заявили, що епідемія коронавірусу у світі викликала глобальну рецесію і наразі дебати зосереджені на її ймовірній тривалості та глибині.

Як повідомляє Bloomberg, на наступний день після того,як президент Дональд Трамп визнав, що спад у США точно буде «поганим», економісти одразу спростували свої попередні прогнози, що рецесії вдасться уникнути.

Команда Morgan Stanley заявила, що глобальна рецесія є її «базовим сценарієм» і цього року темпи росту світового ВВП впадуть до 0,9%. Економічна команда Goldman Sachs спрогнозувала ослаблення росту економіки до 1,25%. S&P Global також оприлюднила свій прогноз, у ньому зростання очікується на рівні 1-1,5%.

Видання наголошує , що спрогнозований спад не буде настільки болючим, як падіння до 0,8% в 2009 році. Однак пронози виявились гіршими, ніж спади 2001 року та початку 1990-х років. 

І Morgan Stanley, і Goldman Sachs заявили, що можна чекати на відновлення економіки у другому півріччі, однак не варто забувати про ризики, які загрожують ще більш кардинальним спадом. На думку аналітиків, основний збиток від впливу COVID-19 і жорстких фінансових умов принесе матеріальний шок для світової економіки, враховуючи закриття на карантин заводів, фабрик, шкіл, ресторанів, магазинів по всьому світу. Перспективи можуть погіршитись, якщо епідемія триватиме довше, ніж очікувалось. Заморожування ринків або повільна реакція з боку урядів також розглядаються як загрози.

Китай постраждав від епідемії найбільше і наразі аналітикам важко спрогнозувати майбутнє економіки країни.

Нагадаємо: за перші місяці 2020 року економіка КНР пережила найгострішу за останні 30 років рецесію. На економічні показники вплинула епідемія коронавірусу та агресивні заходи щодо її стримування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло