«Укрнафта» пропонує ввести податкові канікули для нафтовидобувних компаній через обвал на паливному ринку

«Укрнафта» пропонує ввести податкові канікули для нафтовидобувних компаній через обвал на паливному ринку

Компанії зазнають збитків через зниження попиту на нафтопродукти під час карантину

«Укрнафта» пропонує ввести податкові канікули для нафтовидобувних компаній через обвал на паливному ринку
Фото: nefterynok.info

«Укрнафта» пропонує Кабінету Міністрів ввести податкові пільги для нафтовидобувних компаній через падіння цін на нафту та зниження попиту на паливо під час загального карантину. Про це йдеться в листі в.о. голови правління «Укрнафти» Олега Геза до уряду, повідомляє пресслужба компанії.

«Укрнафта» запропонувала уряду розглянути та прийняти рішення про введення для нафтогазовидобувних компаній «податкових канікул» для сплати рентних платежів терміном до кінця 2020 року або внести зміни до Податкового кодексу, які тимчасово знизили б ставки рентної плати для нафти та конденсату з нинішніх 31% до 6%», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що компанія страждає від двох факторів: падіння попиту на нафтопродукти через пандемію коронавірусу та рекордно низьких цін на нафту в світі. Зокрема, через обмеження на пересування внаслідок карантинних заходів компанія очікує скорочення споживання нафтопродуктів на рівні 15-20%.

У повідомленні наголошують, що ціни на нафту марки «Юралс» (головний індикатив для продажу нафти українського походження) впали до рівня $19-23 за барель, що істотно нижче рівня повної собівартості нафти «Укрнафти» з урахуванням рентної плати та інших платежів до бюджету.

При цьому повідомляється, що до падіння цін «Укрнафта» накопичила близько 420000 тонн нафти та конденсату, які не змогла продати, але вже сплатила відповідні рентні платежі за старими цінами.

«Альтернативою може стати виконання державою в особі НАК «Нафтогаз України» боргу з викупу непроданих нафти та конденсату за цінами аукціонів, які не відбулися», – наголошується в повідомленні.

Як повідомлялось, 23 березня «Укрнафта» виграла суд проти Кабміну щодо скасування виплати 2,9 млрд грн дивідентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті