Павлоградський хімзавод на межі зупинки, що загрожує всій ракетній галузі – ЗМІ

Павлоградський хімзавод на межі зупинки, що загрожує всій ракетній галузі – ЗМІ

З початку цього року завод був змушений звільнити 687 людей

Павлоградський хімзавод на межі зупинки, що загрожує всій ракетній галузі – ЗМІ
фото Ukrinform

Український уряд не виділив кошти на фінансування Павлоградського хімічного заводу (ПХЗ), який виробляє, переробляє і утилізує ракетне паливо. Зупинка заводу буде означати зупинку всієї ракетної галузі, зокрема виробництво ракет «Вільха». Про це виданню Цензор.Нет розповів директор заводу Леонід Шиман.

«ПХЗ зараз в критичному стані – з початку року ми не отримуємо фінансування, в держоборонзамовленні 2020 року на нас і на реалізацію програм підприємства гроші досі не передбачені... Фінансування заводу зупинено, ми були змушені звільнити від початку року 687 людей. Якщо гроші не надійдуть найближчим часом – звільнимо ще 190. Питання, навіщо. І скільки буде коштувати державі відновлення виробництва?» – сказав він.

Як зазначає видання, ПХЗ володіє технологією виробництва твердого ракетного палива. Це паливо необхідно для всіх серійних і перспективних ракет українського виробництва. Зупинка заводу буде означати зупинку всієї ракетної галузі.

«Україна поки налагодила серійне виробництво всього лише одного типу ракет дальньої дії – «Вільха», випущена перша партія на замовлення 2019-го року, але треба продовжувати роботу. У разі нового широкомасштабного наступу РФ за допомогою «Вільхи» ми отримуємо засіб стримування. Путін буде довго думати, чи варто йому знову атакувати Україну і обстрілювати наші міста, як це робили росіяни в 2014-15 роках, знаючи, що удари «Вільхою» можуть бути нанесені і по їхніх об'єктах критичної інфраструктури. А якщо «Вільхи» у військах не буде – то чим бити по тилах супротивника?» – наголошує директор заводу.

Крім виробництва, завод володіє технологією переробки та утилізації ракетного палива, вміє продовжувати ресурс ракет і виробляє різні види вибухівки.

«Всі ці технології протягом багатьох років були створені за рахунок коштів українських платників податків, це багато мільярдів гривень. Ми освоїли унікальні технології, якими більшість країн світу не володіє... При цьому програми виробництва не закриваються, тобто, цілком ймовірно, що ми сьогодні витрачаємо гроші на звільнення (працівників – ред.), а завтра знову будемо витрачати на набір», – пояснив Шиман.

У жовтні минулого року мешканці Павлограду написали петицію президенту Володимиру Зеленському, занепокоєні недостатньою утилізацією твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет на заводі через відсутність необхідного фінансування.

12 березня член фракції «Слуга народу» Роман Каптєлов, обраний по 36 округу Дніпропетровської області, повідомив, що комітет з питань економічного розвитку вирішив запропонувати Кабінету Міністрів розглянути питання щодо виділення додаткових коштів заводу після аудиту витрат підприємства за минулий період.

12 квітня Каптєлов опублікував у Facebook допис з вимогою звільнити Шимана з посади директора Павлоградського хімічного заводу, оскільки керівництво підприємства не з’явилося на засіданні бюджетного комітету, аби захистити витрати по програмі.

«Пройшов місяць як на виїзному комітеті депутати узгодили фінансування програми утилізації ракетного палива, але тільки після того як Шиман її доопрацює і подасть на міністерство економіки. Звичайно, після аудиту того, як були освоєні кошти в минулому. Але нічого такого не робиться на заводі. От тільки звільняють людей і брешуть відверто!», – зазначив у дописі Каптєлов.

Він також наголосив, що в ЗМІ регулярно з'являється інформація щодо правопорушень з боку Шимана. Зокрема, що директор ПХЗ імовірно двічі збив пішоходів на автомобілі.

У Росії аналогічний завод «Каменський» розташований недалеко від кордону України, в Ростовській області, і зараз працює на повну потужність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло