Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Дефіциту хліба в Україні не буде – Мінекономіки

Дефіциту хліба в Україні не буде – Мінекономіки

У відомстві пояснили, що зростання цін на борошняні вироби має сезонний характер

Дефіциту хліба в Україні не буде – Мінекономіки
Фото: Мінекономіки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підписало Меморандум з основними учасниками зернового ринку щодо граничних обсягів експорту пшениці, а також щоденно моніторить стану цін на харчові товари. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки в Facebook з посиланням на слова очільника відомства Ігоря Петрашка.

«Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити збіжжя з нового врожаю, у нас буде три млн тонн пшениці – у два рази більше ніж минулого року, що повністю забезпечить нам продовольчу безпеку. Тому ніякого дефіциту хліба не буде», – зазначив міністр.

Міністр також зазначив, що три тижні тому був зафіксований ріст цін за певними товарними позиціями, який вдалося зупинити. Протягом останніх десяти днів ціни не зростали.

Як зазначається в повідомленні, перед Великодніми святами традиційно спостерігається подорожчання цін на окремі категорії продуктів.

Окрім того, причиною подорожчання борошняних виробів та хлібу в Мінекономіки назвали девальвацію, яка відбувається з валютою.

«Третя причина – це спекулятивний елемент, над подоланням якого в міністерстві вже працюють», – зазначається в повідомленні.

Як повідомлялось, раніше виробники хліба та борошна попередили про підвищення цін на хлібобулочні вироби на 15-20%, обумовлене зростанням вартості продовольчої пшениці, та закликали уряд тимчасово обмежити експорт зернової продукції. 

Окрім того, Всеукраїнська асоціація пекарів повідомила про зростання попиту на хліб та хлібобулочні вироби в роздрібній мережі на 30-40%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті