ДТЕК допускає зниження обсягів добування вугілля на 30%
Початково був запланований видобуток близько 24 млн тонн вугілля, однак в країні знизився рівень споживання електроенергії

Енергохолдинг Ріната Ахметова ДТЕК в 2020 році допускає зниження видобутку рядового вугілля своїми українськими компаніями до 30% в порівнянні з минулим роком. Про це повідомив генеральний директор компанії Максим Тимченко, передає Інтерфакс-Україна.
«Я не готовий сказати на який обсяг видобутку ми вийдемо в цьому році. Падіння може бути в порівнянні з минулим роком до 30%», – сказав він.
За його словами, в планах на 2020 рік у компанії був видобуток близько 24 млн тонн вугілля (+ 7% до 2019-го), але в країні значно знизився рівень споживання електроенергії, що змушує ДТЕК скоригувати плани.
«Ми будемо дивитися на поточну ситуацію. При наявності на складах близько 2 млн тонн і мінімальному виробленні ми щомісяця ставимо рекорди наскільки наш видобуток та спалювання вугілля зменшується в порівнянні з попередніми періодами», – зазначив Тимченко.
Видобуток вугілля українськими об'єднаннями ДТЕК за підсумками 2019 року зменшився на 7,1% (на 1 706 600 тонн) – до 22,425 млн тонн. Зокрема, видобуток «Павлоградвугілля» в 2019 році склав 18 207 500 тонн (-9% до 2018-го), «Добропіллявугілля» – 3 362 900 тонн (+ 12,2%), «Білозерська» – 854 400 тонн (-23,9%).
Нагадаємо: напередодні стало відомо про наміри ДТЕК вивести в простій найбільше вугледобувне підприємство країни «Павлоградвугілля» .
Наприкінці березня ДТЕК повідомила про зупинку роботи з видобутку, збагачення вугілля і підготовці гірничих виробок з 1 квітня на шахті «Білозерська» і ЦЗФ Октябрська «у зв’язку з системною кризою в енергетичній галузі України, що продовжується імпортом електроенергії і вугілля, регулярним втручанням в роботу ринку з боку політиків».
Як повідомлялося, ДТЕК наразі, незважаючи на падіння цін на природний газ, зберігає плани за обсягом видобутку в 2020 році на рівні 1,750 млрд куб. м. Окрім того, компанія також продовжує виконувати заплановану на цей рік програму буріння нових свердловин.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].