Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Ексадвокат Януковича Бабіков може очолити ДБР

Ексадвокат Януковича Бабіков може очолити ДБР

НАЗК вважає, що у цьому випадку у Бабікова автоматично виникне конфлікт інтересів

Ексадвокат Януковича Бабіков може очолити ДБР
фото Wikipedia

Перший заступник директора бюро Олександр Бабіков, який раніше представляв в суді інтереси експрезидента-втікача Віктора Януковича, може стати виконуючим обов’язків директора Державного бюро розслідувань. Про це в інтерв’ю Українській правді повідомив в.о. директора ДБР Олександр Соколов.

«Рада призначає Венедіктову генеральним прокурором. У нас в законі написано, що у разі відсутності директора, повноваження виконують перший заступник, заступники почергово по 60 днів», – зазначив він.

Соколов пояснив, що коли Венедіктову призначали Бабіков перебував у відпустці.

«Я був сам. Зібрав юристів, зібрав кадри. Бабіков у відпустці. Його як? Відзивати? А хто має відзивати, Венедіктова вже призначена, вона не може підписувати накази. І було ухвалене рішення, оскільки був цей 60-денний термін, я сам на себе підписав наказ, що я приступаю виконувати обов'язки. Бо нікого нема. Т.в.о. директора вже нема, Бабікова нема, є тільки я і більше нікого», – розповів він.

Соколов наголосив, що після закінчення цього 60-денного терміну, Бабіков стане в.о. директора ДБР також на 60 днів, якщо не оберуть інших заступників.

Раніше Національне агентство із запобігання корупції встановило, що Бабіков до призначення на зазначену посаду, діючи як адвокат, здійснював захист Януковича. Це, за версією НАЗК, зумовлює існування приватного інтересу в Бабікова у ході та результатах досудового розслідування указаного провадження. І тому НАЗК визначає наявність потенційного конфлікту інтересів у Бабікова, який виникне автоматично в разі відсутності директора (чи т.в.о.) ДБР.

Нагадаємо:  20 січня на сайті ДБР з’явилась інформація про те, що колишній адвокат Віктора Януковича Олександр Бабіков став першим заступником директора Державного бюро розслідувань. У Державному бюро розслідувань не вбачають перешкод у тому, щоб довірити адвокату Януковича аудит справ Майдану. Як пояснила родичам загиблих глава ДБР Ірина Венедиктова, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів. 

Як повідомлялось, інший заступник голови ДБР Олександр Соколов, як з’ясували журналісти програми «Схеми», отримав свою посаду завдяки зв’язкам своєї дружини з Венедіктовою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті