Орендні ставки в Україні можуть знизитись на півроку після скасування карантину – експерти Colliers

Орендні ставки в Україні можуть знизитись на півроку після скасування карантину – експерти Colliers

При неготовності орендодавців істотно переглядати умови на користь орендарів, до 30% магазинів можуть не відкритися після карантину

Орендні ставки в Україні можуть знизитись на півроку після скасування карантину – експерти Colliers
Фото: pixabay

Експерти консалтингової компанії Colliers International підготували огляд ринку торговельної нерухомості країн Європи, Близького Сходу й Африки, у якому прогнозують значне зниження орендних ставок в Україні після скасування карантину як мінімум на 6 місяців задля збереження бізнесу орендарів. 

«Ритейлери сконцентровані на переговорах з орендодавцями щодо умов оренди на період карантину та здійснення оплати тільки зниженого ОРЕХ та комунальних платежів», – йдеться в огляді компанії.

Ряд великих ритейл операторів допускають, що при найгіршому сценарії та неготовності деяких орендодавців істотно переглядати умови оренди на користь орендарів, до 30% магазинів можуть не відкритися після карантину.

У Colliers International зазначають, що наразі багато українських ритейлерів займають позицію спостерігача. Частина проєктів продовжує будівельні роботи, але терміни відкриття безумовно будуть скориговані з урахуванням дії загальних обмежувальних заходів. 

Загалом експерти пророкують, що зважаючи на нинішні заходи з ізоляції, необхідність підтримки споживачів у режимі онлайн призведе до довгострокового збільшення частки роздрібної онлайн-торгівлі продуктами.

«У перспективі, незважаючи на великі знижки з боку орендодавців з метою стимулювання роздрібної торгівлі, цілком можливо, що вакантність на центральних вулицях і в торговельних центрах буде збільшуватися в міру того, як найбільш вразливі ритейлери почнуть закривати свої магазини», – зазначається в загальному огляді ритейлу.

У Colliers International прогнозують, що терміни оренди переважно будуть скорочені, оскільки орендарі уникають підписання довгострокових угод на фоні невизначеності майбутнього (економічного та ринкового). 

Тоді як деякі торговельні об'єкти будуть відчувати зниження орендних ставок, інші – зокрема, супермаркети або ритейл-парки, закріплені за супермаркетами – швидше за все, відчують зростання показника.

Більше про те, чому коронавірус може серйозно вдарити по попиту на офіси і зменшити орендні ставки, читайте в матеріалі MindМертвий сезон: як ринок бізнес-центрів переживає карантин.

Докладніше про те, як бізнесу захистити свої права та інтереси в питаннях оренди державного та комунального майна, читайте в матеріалі MindКоронавірус vs бізнес: як змінилися правила оренди державного та комунального майна.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло