Мін'юст не буде стягувати з ПриватБанку 7 млрд грн на користь Суркісів
У відомстві роз'яснили рішення Київського апеляційного суду від 15 квітня, який відхилив апеляційну скаргу ПриватБанку

Міністерство юстиції не буде стягувати з ПриватБанку 7 млрд грн на користь офшорних компаній, пов’язаних із сім'єю Суркісів, оскільки наразі немає судового рішення про стягнення цих грошей з банку. Про це повідомляє пресслужба відомства на сторінці в Facebook.
«Таке розгортання подій буде можливим лише у тому випадку, якщо офшорні компанії подадуть позови до суду про стягнення грошей (у разі відмови банку повертати їх з депозитів) і отримають судове рішення, яке підлягає примусовому виконанню», – сказано в повідомленні.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
У дописі зазначається, що згідно рішенню Печерського районного суду міста Києва від 9 лютого 2017 року, винесено ухвалу, якою встановлено обов’язок Приватбанку щодо належного виконання умов договорів. Саме тоді суд вирішив, що депозити повинні обслуговуватися безперешкодно. При цьому рішення суду не передбачає стягнення коштів і має зобов’язальний характер.
«Мін’юст як орган, який виконує судові рішення, жодних мільярдів з ПриватБанку зараз стягувати не буде, адже НЕ було і немає судового рішення про стягнення цих грошей з банку», – наголошується в повідомленні.
Як повідомлялось, Київський апеляційний суд 15 квітня залишив в силі постанову судді Печерського районного суду від 25 лютого про стягнення з державного ПриватБанку понад $250 млн на користь офшорних компаній, пов’язаних із сім'єю Суркісів.
На початку березня держвиконавець міністерства юстиції подав апеляційну скаргу на рішення судді В'ячеслава Підпалого щодо виплати ПриватБанком Суркісам понад $250 млн, не скоординувавши дії із юррадниками банку.
25 лютого Печерський районний суд зобов'язав Приватбанк заплатити депозити офшорним компаніям братів Суркісів на суму понад $200 млн.
Як відомо, члени сім’ї Суркісів намагаються у суді довести, що не є пов'язаними з ексвласниками ПриватБанку особами. Також вони хочуть скасувати конвертацію їх коштів на акції ПриватБанку під час націоналізації (процедура bail-in).
При націоналізації ПриватБанку вклади братів Суркісів обміняли на акції, адже саму родину визнали пов’язаною з банком.
Проведення операції bail-in дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та націоналізувати ПриватБанк.
Брати Ігор та Григорій Суркіси оскаржують цю процедуру у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.