Український суд відхилив апеляцію Китаю щодо купівлі «Мотор Січі»

Український суд відхилив апеляцію Китаю щодо купівлі «Мотор Січі»

Китайська Skyrizon придбала контрольний пакет акцій «Мотор Січі», але акції були заморожені через розслідування СБУ

Український суд відхилив апеляцію Китаю щодо купівлі «Мотор Січі»
фото УНІАН

Київський суд відхилив звернення китайських інвесторів щодо розморожування акцій українського виробника авіадвигунів, що стало невдачею для компанії з КНР, яка намагалась його придбати. Про це повідомляє Reuters.

Китайська Skyrizon Aircraft Holdings Limited  придбала контрольний пакет акцій виробника авіадвигунів «Мотор Січ», але акції були заморожені в очікуванні розслідування СБУ.

У своєму рішенні суд вирішив залишити акції в замороженому стані, посилаючись на те, що СБУ продовжує вивчати питання, чи не саботуватиме продаж «Мотор Січі» національну безпеку шляхом передачі чутливих технологій в чужі руки.

Skyrizon  планує подавати апеляцію.

«Мотор Січ» розірвав зв’язки з РФ, своїм найбільшим клієнтом, після анексії Криму. Суперечка щодо майбутнього компанії затримала зусилля із пошуку нових ринків.

«Мотор Січ» стала заручником геополітичної ситуації», – сказав Reuters колишній прем’єрміністр Анатолій Кінах.

Антимонопольний комітет (АМКУ) розпочав власне розслідування і зазначив, що очікує отримати більше документів, до того як вирішити, чи варто санкціонувати продаж.  

Нагадаємо: 7 червня до Антимонопольного комітету була подана спільна заява від імені держави Україна в особі Укроборонпрому і китайських компаній Skyrizon і Xinwei на концентрацію відповідно більше 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління і контролю над підприємством. 19 червня був підписаний основний пакет договорів, який набуде чинності автоматично після отримання позитивного рішення антимонопольного відомства. У разі дозволу АМКУ на покупку, китайські інвестори пообіцяли внести до держбюджету $100 млн на розвиток авіабудівної галузі України.

В грудні 2019 року президент «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям. 

Раніше Mind писав, що «Укроборонпром» може потрапити під санкції США через китайських інвесторів «Мотор Січі».

На початку листопада Ерік Принс, американський бізнесмен, засновник держслужби безпеки Blackwater USA (нині Academi) та неофіційний радник президента Дональда Трампа, вів переговори про покупку українського виробника аерокосмічної техніки «Мотор Січ».

Згодом видання WSJ повідомило, що радник Трампа Джон Болтон приїде до України, щоб не допустити покупку китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського заводу «Мотор Січ».

Перебуваючи в Україні, Болтон наголосив, що  питання співпраці з Китаєм несе певні загрози для країн, які на неї погоджуються, проте не уточнив, які саме.

Після цього Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи України й українсько-китайські відносини.

Докладно про ситуацію з «Мотор Січ» читайте в матеріалі Mind «Лопаті віялом: чому США проти продажу «Мотор Січі» китайцям».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло