Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
«Укроборонпром» може потрапити під санкції США через китайських інвесторів «Мотор Січі»

«Укроборонпром» може потрапити під санкції США через китайських інвесторів «Мотор Січі»

При такому сценарії інші українські підприємства й банки, які фінансують концерн, теж опиняться під санкціями

«Укроборонпром» може потрапити під санкції США через китайських інвесторів «Мотор Січі»
Юрій Терентьєв
Фото: УНІАН

Державний концерн «Укроборонпром» може потрапити під санкції США через продаж компанії «Мотор Січ» китайським інвесторам. Про це в ефірі «Радіо НВ» заявив голова Антимонопольного комітету (АМКУ) Юрій Терентьєв, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, якщо «Укроборонпром» внаслідок угоди з продажу «Мотор Січ» китайським компаніям Skyrizon і Xinwei отримає контроль над підприємством, український концерн може опинитися під антиросійськими санкціями США.

«США можуть знайти підтвердження того, що китайська сторона присутня в ланцюжку поставок «Вертольотам Росії». Виникне ситуація, коли «Укроборонпром» і «Мотор Січ» опиняться під американськими антиросійськими санкціями», – заявив Терентьєв.

Він також зазначив, що при такому сценарії інші українські підприємства й банки, які фінансують концерн, теж опиняться під санкціями. Терентьєв наголосив, що в разі відмови китайській стороні у продажу акцій «Мотор Січ» рішення мають бути прийняті на рівні уряду.

Нагадаємо: керівник «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус розповів, що операція з купівлі запорізького заводу дісталася його команді в спадок і акції вже придбані китайськими інвесторами, і заявив, що таке підприємство має контролювати держава.

На початку листопада Ерік Принс, американський бізнесмен, засновник держслужби безпеки Blackwater USA (нині Academi) та неофіційний радник президента Дональда Трампа, вів переговори про покупку українського виробника аерокосмічної техніки «Мотор Січ».

Згодом видання WSJ повідомило, що радник Трампа Джон Болтон приїде до України, щоб не допустити покупку китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського заводу «Мотор Січ».

Перебуваючи в Україні, Болтон наголосив, що  питання співпраці з Китаєм несе певні загрози для країн, які на неї погоджуються, проте не уточнив, які саме.

Після цього Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи України й українсько-китайські відносини.

Докладно про ситуацію з «Мотор Січ» читайте в матеріалі Mind «Лопаті віялом: чому США проти продажу «Мотор Січі» китайцям».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті