Ціна на російську нафту Urals знову обвалилась до мінімумів 1999 року

Ціна на російську нафту Urals знову обвалилась до мінімумів 1999 року

Її вартість опустилась нижче $12 за барель

Ціна на російську нафту Urals знову обвалилась до мінімумів 1999 року
фото www.flickr.com/photos/funk_soul_brother/3651264445

Російський сорт нафти Urals в Північно-Західній Європі подешевшав на $5,92 – до $11,59 за барель. Про це повідомляє галузеве видання Argus.

Це стало мінімальним значенням з березня 1999 року, коли ціна опускалася до $11,74 за барель.

Тим часом знижка на вантажі Urals у Середземномор'ї зменшилася на $0,75 за барель щодо Північноморського датованого, до $1,25 за барель, через скорочення пропозиції травневих партій сорту.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак раніше заявив, що тиск на ринок зберігатиметься до початку дії угоди ОПЕК + в травні, зниження видобутку країнами поза цією угодою і пом'якшення обмежувальних заходів, введених для боротьби з поширенням Covid-19.

Нагадаємо: на початку цього місяця ціна російської нафти Urals (CIF порт Роттердам) знизилася в абсолютному обчисленні до мінімального рівня з березня 1999 року – $10,54 за барель.

Як повідомлялось,12 квітня країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

У Кремлі впевнені, що угода допомогла уникнути хаосу на нафтових ринках.

Між тим, експерти вважають, що нова безпрецедентна угода між Саудівською Аравією, РФ та іншими великими виробниками нафти є болючою поразкою для Москви.

Як повідомлялось, у зв’язку з обвалом цін на нафту та істотним зниженням попиту на «чорне золото» російські нафтові компанії почали стикатися з тим, що їм стало не вистачати ємностей для зберігання нафтопродуктів. 

Глобальний попит на нафту різко обвалився, при цьому основні економіки всього світу фактично зупинилися внаслідок карантинних заходів, впроваджених урядами, які борються з розповсдженням коронавірусної інфекції.

Згідно з останнім прогнозом МЕА, попит на нафту цього року впаде на рекордні 9,3 млн барелів на добу, ліквідувавши накопичене зростання за майже десять років. 

Нагадаємо, ціни на нафту WTI у вівторок вранці зростали після того, як напередодні досягли історичного мінімуму, знизившись до мінус $37,63 за барель.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті