ВООЗ не знайшла доказів вироблення імунітету у людей, які перехворіли на коронавірус

ВООЗ не знайшла доказів вироблення імунітету у людей, які перехворіли на коронавірус

Вчені не знають, як довго антитіла зберігаються в організмі

ВООЗ не знайшла доказів вироблення імунітету у людей, які перехворіли на коронавірус
фото NEXU Science Communication

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про відсутність доказів вироблення імунітету у перехворілих на коронавірус COVID-19 і застерегла країни від введення «імунних паспортів». Як вважають експерти міжнародної організації, створення подібного документа може прискорити поширення епідемії, оскільки його власники будуть вважати себе захищеними і відмовляться дотримуватися соціальної дистанції, пише RFI.

«Немає ніяких доказів того, що люди, які перехворіли на COVID-19, не можуть заразитися коронавірусом ще раз», – йдеться в заяві ВООЗ.

В організації також вважають, що експрес-тести на антитіла, які стають все більш поширеними, вимагають додаткових перевірок. На думку експертів, вони можуть плутати антитіла до шести відомих коронавірусів, чотири з яких викликають симптоми застуди і активно поширювалися в минулому.

«Тести на антитіла можуть помилково знаходити їх у тих, хто насправді не володіє імунним захистом, і не знаходити антитіла у тих, у кого вони є. Обидві помилки матимуть серйозні наслідки», – зазначає ВООЗ.

Раніше експерти організації вже висловлювали сумніви у виробленні антитіл в достатній кількості у людей, що перехворіли коронавірусом. Вчені також не знають, як довго антитіла зберігаються в організмі і чи виробляється імунітет при легкому перебігу хвороби.

Як повідомлялося, у Південній Кореї більш ніж у ста пацієнтів, що вилікувалися від COVID-19, повторно знайшли коронавірус. Там вчені заявили, що мова, ймовірно, йде про реактивацію вірусу, «сплячого» в клітинах. Вони назвали вторинне інфікування менш імовірним.

У разі, якщо антитіла до коронавірусу з'являються не у всіх інфікованих або не зберігаються в тілі людини надовго, досягти колективного імунітету може бути ще складніше, ніж дослідники вважали раніше. На думку епідеміологів, для його досягнення перехворіти і виробити антитіла повинні 70% населення, тоді як зараз цей показник не перевищує 5,7%.

Раніше експерти ВООЗ повідомили, що імунітет до коронавірусу COVID-19 мають усього 2-3% людей.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, 50-70% випадків коронавірусу проходять без симптомів, і саме в такому стані люди схильні найбільше поширювати хворобу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло