У Nord Stream 2 нічого не знають про плани Польщі заарештувати активи «Газпрому» в її проєкті

У Nord Stream 2 нічого не знають про плани Польщі заарештувати активи «Газпрому» в її проєкті

Польща пропонує вилучити акції компаній Nord Stream і Nord Stream 2, щоб покрити борг російського «Газпрому» в понад 1,3 млрд євро

У Nord Stream 2 нічого не знають про плани Польщі заарештувати активи «Газпрому» в її проєкті
фото www.nord-stream.com/

У оператора газогону «Північний потік – 2» – компанії Nord Stream 2 – немає інформації про будь-яку юридичну процедуру, яка стосувалася б її майна. Про це заявив DW офіційний представник Nord Stream 2 Штеффен Еберт.

Таким чином представник Nord Stream 2 прокоментував заяву заступника міністра державних активів Польщі Януша Ковальського, який запропонував вилучити акції компаній Nord Stream і Nord Stream 2, щоб покрити борг російського «Газпрому» обсягом у понад 6 млрд злотих (понад 1,3 млр євро). Арбітражний суд у Стокгольмі за скаргою Варшави на ціну російського газу, який постачається до Польщі, присудив цю суму енергетичному концерну PGNiG.

Якщо росіяни досі не дотримуються закону, то, на мій погляд, непогано було б спершу вилучити акції Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG», – заявив Ковальський в інтерв'ю польському тижневику Wprost. За його словами, це може призвести до затримки реалізації проекту «Північний потік-2».

Ковальський додав, що таким чином раніше вчинив український «Нафтогаз».

Еберт, як повідомляє DW, відмовився коментувати можливе поновлення робіт для прокладання газогону.

«Нам відомо про спекуляції навколо продовження прокладання… У потрібний час ми повідомимо про наші плани, – відповів він на питання журналістів видання, чи братиме в цьому участь трубоукладач «Газпрому» – судно «Академік Черський».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті