Дуров оголосив про припинення роботи над блокчейн-проєктом TON

Дуров оголосив про припинення роботи над блокчейн-проєктом TON

Американський суд зупинив TON, пояснив засновник Telegram

Дуров оголосив про припинення роботи над блокчейн-проєктом TON
фото telegra.ph/

Засновник Telegram Павло Дуров заявив, що прийняв важке рішення не продовжувати роботу над блокчейн-проєктом TON. Про це йдеться у дописі на його телеграм-каналі.

«Протягом останніх двох з половиною років наші кращі інженери працювали над блокчейн-платформою наступного покоління під назвою TON і криптовалютою, яку ми збиралися назвати Gram. Вони були розроблені для того, щоб розділити принципи децентралізації, вперше застосовані в біткойні і етеріумі, але значно перевершують їх за швидкістю і масштабованістю», – написав він.

Дуров наголосив, що він та його команда можуть пишатись результатом. Їм вдалось створити «відкритий, вільний, децентралізований обмін цінностями та ідеями».

«Завдяки інтеграції з Telegram компанія TON змогла зробити революцію в тому, як люди зберігають і переказують кошти і передають інформацію», – додав він.

Дуров заявив, що у цьому винен американський суд.

«Уявіть, що кілька людей зібрали свої гроші, щоб побудувати золоту жилу, а потім розділити золото, яке з неї виходить. Потім приходить суддя і каже: «Ці люди вклали гроші в золоту жилу, тому що вони шукали прибуток. І вони не хотіли цього золота для себе, вони хотіли продати його іншим людям. Через це їм не дозволяють отримати золото», – пояснив він.

Саме це, за його словами, сталось із його проєктом, де TON – це шахта,а Grams – золото.

Дуров також зазначив, що суд заборонив поширювати Gram не тільки у США, а й у інших країнах та пояснив чому.

Суд, за його словами, вважає, що «громадянин США може знайти якийсь спосіб доступу до платформи TON після її запуску. Тому, щоб запобігти цьому, не можна дозволяти поширювати Gram в будь-яку точку світу – навіть якщо кожна інша країна на планеті, схоже, прекрасно ладнає з TON».

Дуров переконаний, що це судове рішення передбачає, що «інші країни не мають суверенітету вирішувати, що добре, а що погано для їх власних громадян».

«Якби США раптом вирішили заборонити каву і зажадали закрити кав'ярні в Італії, тому що туди може прийти якийсь американець – ми сумніваємося, що хто-небудь погодився б», – написав він.

Незважаючи на усе, Дуров вирішив не продовжувати роботу над своїм проектом.  

«На жаль, американський суддя має рацію в одному: ми, люди за межами США, можемо голосувати за наших президентів і обирати наші парламенти, але ми все ще залежимо від Сполучених Штатів, коли мова заходить про фінанси і технології (на щастя, не щодо кави), США можуть використовувати свій контроль над доларом і глобальною фінансовою системою, щоб закрити будь-який банк або банківський рахунок у світі. Вони можуть використовувати свій контроль над Apple і Google для видалення додатків з App Store і Google Play. Так що так, це правда, що інші країни не мають повного суверенітету над тим, щоб вирішувати на їхніх територіях. На жаль, ми – 96% населення світу, яке проживає в інших місцях – залежні від осіб, які приймають рішення, які обираються 4%, які проживають в США», – зазначив засновник Telegram.

Нагадаємо: наприкінці березня цього року суд південного округу Нью-Йорка задовольнив клопотання Комісії з цінних паперів США (SEC) про заборону передачі покупцям криптовалюти Павла Дурова Gram. Рішення судді Кевіна Кастель було попереднім, але воно фактично визначає наперед результат юридичної тяганини – запуск криптовалюти Дурова буде заборонений, гроші інвесторам доведеться повернути. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло