Рада посилила покарання за пошкодження телекомунікаційних мереж

Рада посилила покарання за пошкодження телекомунікаційних мереж

Штраф за пошкодження телекоммережі збільшили в 10 разів

Рада посилила покарання за пошкодження телекомунікаційних мереж
Фото: epravda.com.ua

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №2654 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж)» на засіданні парламенту 13 травня. Законопроєкт підтримали 288 народних депутатів.

«Весь цей час, в Україні фактично відбувалось знищення цифрової інфраструктури, яка є «нервовою системою держави», адже від її функціонування залежить не тільки можливість спілкуватися громадянам між собою, а й керування державою. Однією з причин такої ситуації була неспіврозмірність наслідків викрадення обладнання та пошкодження телекомунікаційних мереж», – прокоментував прийняття законопроєкту народний депутат від «Слуги народу» Олександр Федієнко на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, у період з початку 2015 року по 31 грудня 2019 року стосовно телекомунікаційних об’єктів було зафіксовано 122 343 випадки крадіжок та пошкоджень телекомунікаційних мереж та нанесено збитків на суму понад 1 980 млн грн.

Прийнятий законопроєкт пропонує внести зміни до статті 147 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передає Укрінформ. Зміни передбачають, що пошкодження телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку тягнутимуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – у розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Попередня редакція закону передбачала накладання штрафів на громадян за пошкодження телекоммережі в розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – у розмірі від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прийнятий законопроєкт також пропонує внести зміни до статті 360 Кримінального кодексу. Зокрема, пошкодження телеком мережі, які спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг пропонується карати штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 120 годин, або обмеженням волі на строк від одного до трьох років.

Як повідомлялось, оператор «Укртелеком» заявив про пошкодження понад 500 км кабелю та численні крадіжки в період карантину. 

Більше про те, який матеріальний збиток уже понесли оператори та чому лише 2–3% кримінальних справ доходять до суду, читайте в матеріалі Mind: «Указ президента – крадіям не перешкода: як мільярди гривень на 3G та 4G перетікають у кишені злочинців».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті