Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
«Укрзалізниця» недоотримала 0,5 млрд грн від органів місцевої влади за пільгові перевезення

«Укрзалізниця» недоотримала 0,5 млрд грн від органів місцевої влади за пільгові перевезення

За словами очільника «Укрзалізниці», борг ставить під загрозу відновлення приміського сполучення у повному обсязі

«Укрзалізниця» недоотримала 0,5 млрд грн від органів місцевої влади за пільгові перевезення
Фото:railway.ua

«Укрзалізниця» не отримала від місцевих органів влади понад 500 млн грн компенсацій за перевезення пільговиків за 2019 рік та перший квартал 2020 року, така заборгованість ставить під загрозу відновлення приміського сполучення у повному обсязі. Відповідне повідомлення опублікувала пресслужба «Укрзалізниці».

«Закликаю органи місцевої влади прийняти відповідні рішення задля погашення заборгованості по перевезенню пільгових пасажирів задля відновлення у повному обсязі приміських залізничних перевезень», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова в.о. голови правління «Укрзалізниці» Івана Юрика. 

Зазначається, що місцева влада повернула перевізнику за вказаний період лише 20% від загальної суми за послуги, надані пільговим категоріям населення.

В «Укрзалізниці» нагадали, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт» збитки від перевезення пільговиків у приміському сполученні повинні відшкодовуватися за рахунок місцевих бюджетів, та підкреслили, що компанія систематично не отримує кошти за здійснення цих перевезень.

В «Укрзалізниці» повідомили, що за 2019 рік рівень компенсації за перевезення пільговиків у приміському сполучення склав 112,3 млн грн (21,8%), борг – 403,4 млн грн. У першому кварталі 2020 року ситуація з погашенням збитків від пільгових перевезень у приміському сполученні тільки погіршилась: компенсовано – 14,6 млн грн (12,8%), борг – 99,1 млн грн.

За даними компанії, лідерами антирейтингу з погашення боргів у 2019 році та першому кварталі 2020 року стали місто Київ, заборгованість якого становить 59 млн грн та повністю не погашена, а також Львівська область, яка має сплатити 61,4 млн грн з 68,7 млн грн загальної суми наданих послуг, та Харківська область – борг 61,2 млн грн із загальної суми у 68 млн грн.

«Укрзалізниця» недоотримала 0,5 млрд грн від органів місцевої влади за пільгові перевезення

Як повідомлялось. «Укрзалізниця» проведе перевірку конкурсу з відбору постачальника харчування для швидкісних поїздів, який був організований філією «Українська залізнична швидкісна компанія», керівництво філії відсторонено від виконання службових обов’язків на період перевірки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті