Експорт українського цукру скоротився вдвічі у квітні

Експорт українського цукру скоротився вдвічі у квітні

Вітчизняні виробники експортували 9,1 тис тонн цукру в квітні проти 19,6 тисяч тонн в березні

Експорт українського цукру скоротився вдвічі у квітні
Фото: ukrsugar.com

Експорт українського цукру в квітні зменшився більше ніж удвічі минулого місяця, вітчизняні виробники експортували 9,1 тис тонн цукру в квітні проти 19,6 тисяч тонн у березні. Відповідні дані оприлюднила Національна асоціація цукровиків України «Укрцукор».

Водночас в асоціації зазначають, що березневий показник експорту був нетипово високим для цукрової галузі.

«В кінці березня ми спостерігали певне пожвавлення на Лондонській біржі. В результаті, попит на український цукор дещо зріс і виробники змогли поставити на зовнішні ринки майже 20 тис тонн цукру в ті країни, куди ми експортували рік-два тому: Лівія (7 тис т), Туреччина (4,8 тис т), Палестина (3,7 тис т). Уже в квітні світова кон’юнктура, епідемія COVID-19 і зміна курсу валют створила несприятливі умови для українських виробників, тому за квітень ми знову повернулись до звичних об’ємів за місяць – 9,1 тис. т», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова аналітика «Укрцукру» Назара Михайловина.

Зазначається, що в квітні перелік країн, до яких експортували найбільші обсяги, не змінився. Відтак, експорт до Туреччини становив 5,7 тис тонн, до Лівії – 0,8 тис тонн, до Молдови та Румунії – по 0,6 тис тонн.

Згідно повідомленню, за вісім місяців поточного маркетингового року українські виробники експортували 76,4 тис тонн цукру, що майже в чотири рази менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як повідомлялось, Україна готова ввести заборону на експорт пшениці, якщо його обсяг перевищить узгоджений з трейдерами рівень.

Також уряд заборонив експорт гречки до 1 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло