Захворіло у світі
12,721,778
Померло у світі
565,219
Вилікувалось у світі
7,006,407
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Відновлення залізничного приміського сполучення в повному обсязі опинилось під загрозою – УЗ

Відновлення залізничного приміського сполучення в повному обсязі опинилось під загрозою – УЗ

Всьому виною несплата місцевими органами влади компенсацій за перевезення пільговиків

Відновлення залізничного приміського сполучення в повному обсязі опинилось під загрозою – УЗ
фото УНІАН

За увесь минулий рік та перший квартал 2020 року «Укрзалізниця» не отримала від місцевих органів влади понад півмільярда гривень компенсацій за перевезення пільговиків. Як повідомляє пресслужба УЗ, місцева влада повернула перевізнику за вказаний період лише близько 20% від загальної суми за послуги, надані пільговим категоріям населення.

За словами в.о. голови правління УЗ Івана Юрика, така ситуація ставить під загрозу відновлення приміського сполучення.

«Закликаємо місцеві органи самоврядування, з якими укладено контракти, невідкладно погасити заборгованість. Це стане запорукою вчасного та повного відновлення приміського залізничного сполучення у ваших регіонах після завершення карантинних обмежень. «Укрзалізниця» завжди готова до діалогу та виконання своїх соціальних обов’язків, проте це має відбуватись на рівних умовах та з дотриманням усіх норм законодавства», – зазначив він.

В УЗ нагадали, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт» збитки від перевезення пільговиків у приміському сполученні повинні відшкодовуватися за рахунок місцевих бюджетів. Однак УЗ хронічно не отримує кошти за здійснення цих перевезень, йдеться у повідомленні.

За 2019 рік рівень компенсації за перевезення пільговиків у приміському сполучення склав 112,3 млн грн (21,8%), борг – 403,4 млн грн. У першому кварталі 2020 року ситуація з погашенням збитків від пільгових перевезень у приміському сполученні тільки погіршилась: компенсовано – 14,6 млн грн (12,8%), борг – 99,1 млн грн. Лідером антирейтингу з погашення боргів у 2019 році та першому кварталі 2020 року стали місто Київ, яке не сплатило жодної копійки з 59 млн грн заборгованості.

Нагадаємо: раніше стало відомо, коли в містах відновить роботу метро і громадський транспорт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті