Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Volkswagen заплатить 9 млн євро штрафу, щоб уникнути чергового скандалу

Volkswagen заплатить 9 млн євро штрафу, щоб уникнути чергового скандалу

Щодо керівників компанії було відкрито провадження про маніпуляції даними на біржових ринках

Volkswagen заплатить 9 млн євро штрафу, щоб уникнути чергового скандалу
фото www.flickr.comphotoschristian-ferrari28856610004

Німецький автогігант Volkswagen погодився заплатити 9 млн євро для зняття звинувачень, які були висунуті щодо голови правління концерну Герберта Дісса і голови наглядової ради Ханса Дітера Печа, передає Euronews.

Прокуратура німецького Брауншвейга пред'явила Діссен і Печу звинувачення в маніпулюванні ринком e вересні 2019 року. В прокуратурі дійшли висновку, що керівники Volkswagen дезінформували акціонерів про пов'язані з так званим «дизельним скандалом» витрати, які автоконцерну доведеться сплатити.

США звинувачували Volkswagen, що він оснащував дизельні автомобілі програмним забезпеченням, яке навмисно занижує показники шкідливих викидів, і в підсумку концерн змусили не тільки відкликати майже півмільйона автомобілів, але і виплатити клієнтам компенсації.

Німецький закон про торгівлю цінними паперами зобов'язує компанії, акції яких продаються на біржах, доводити до відома про події, що можуть впливати на рівень котирувань і про пов'язані з цим ризики для інвесторів.

У Volkswagen вважають звинувачення проти Дісса і Печа необгрунтованими.

Нагадаємо, у 2015 році розгорівся «Дизельгейт» – скандал, пов'язаний з програмним забезпеченням автомобілів Volkswagen, яке спеціально занижувало показники вмісту шкідливих речовин у вихлопах, інколи в 30-40 разів.

Потім виявилося, що в одній тільки Німеччині такими ж махінаціями займалися ще чотири відомих бренди: Audi, Porsche, BMW і Daimler. У Франції – PSA Group, якій належать марки Peugeot, Citroen і люксовий бренд DS.

Об'єднання німецьких автовиробників на «дизельному саміті», враховуючи масштаби проблеми, постановило, що автоконцерни, замішані в скандалі, мають відкликати і переробити 5 млн дизельних автомобілів, серед них 2,5 млн – Volkswagen.

На початку травня повідомлялося, що VW виплатить ще 750 млн євро автовласникам у Німеччині.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті