Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
В Естонії вже тестують «паспорти імунітету» для тих, хто перехворів на коронавірус

В Естонії вже тестують «паспорти імунітету» для тих, хто перехворів на коронавірус

Такий документ дозволить працівникам повернутися на роботу

В Естонії вже тестують «паспорти імунітету» для тих, хто перехворів на коронавірус
фото pixabay.com

Естонія запустила тестування цифрових паспортів імунітету. Це один з перших подібних дослідів у світі – так країна шукає способи повернути людей на робочі місця після пом'якшення обмежень, пов'язаних з коронавірусом, повідомляє Forbes.

Паспорт імунітету – це документ про те, що людина перехворіла коронавірусом і не є небезпечною для оточуючих, тут міститься інформація про тести людини на коронавірус і дозволяє ділитися цими даними з третіми сторонами – наприклад, роботодавцем, – через тимчасові QR-коди, отримані після цифрової аутентифікації, пояснює Reuters.

Паспорти імунітету розробила неурядова організація Back to Work ( «Назад на роботу»), що включає засновників стартапів Transferwise (служба грошових переказів, конкурент Revolut) і Bolt (сервіс замовлення таксі). Крім того, до складу Back to Work увійшли місцеві експерти в галузі охорони здоров'я і представники держави.

«Цифрові паспорти націлені на те, щоб зменшити страх і спонукати спільноту по всьому світу продовжувати жити своїм життям під час пандемії», – пояснив гендиректор Transferwise Таавет Хінрікус.

Серед перших компаній, які почали застосовувати цифрові паспорти імунітету в рамках тестування, готелі мережі Radisson і постачальник продуктів харчування PRFoods.

«Ми розглядаємо будь-яке рішення, щоб наші співробітники повернулися на роботу, а клієнти знову ночували в наших готелях», – заявив гендиректор Radisson Blu Sky Hotel в Талліні.

Зараз багато країн проводять тести на антитіла до коронавірусу в організмі людини. Наявність антитіл одного типу показує, що людина була хвора в момент здавання тесту, а іншого типу – що вона вже перехворіла раніше і видужала.

Ідея цифрових паспортів заснована на цьому принципі і припущенні, що після хвороби людина набуває до неї імунітету. Але ВООЗ наголошує, що досі немає доказів формування імунітету до коронавірусу COVID-19 після хвороби.

Нагадаємо, вчені на основі досліджень визнали людей, які повторно захворіли на коронавірус, не заразними для оточуючих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті