Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Уряд не дозволив Києву пом'якшити карантин із 23 травня і Кличко просить переглянути рішення

Уряд не дозволив Києву пом'якшити карантин із 23 травня і Кличко просить переглянути рішення

Мер Києва звернувся до Кабміну з проханням дозволити відновити роботу наземного транспорту з 23 травня та роботу метро з 25 травня

Цей матеріал також доступний російською
Уряд не дозволив Києву пом'якшити карантин із 23 травня і Кличко просить переглянути рішення
Віталій Кличко
Фото: КМДА

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Кабінету Міністрів із проханням дозволити місту розпочати другий етап послаблення карантину, водночас Міністерство охорони здоров'я вважає, що столиця не відповідає необхідним для цього критеріям. Відповідну заяву міський голова зробив під час щоденного брифінгу 22 у п'ятницю, травня.

«Із трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному – кількості хворих на 100 000 мешканців міста. Визначена норма – 12 хворих. У Києві зараз, за даними за останній тиждень, – 15 хворих на 100 000 людей. Щодо інших двох критеріїв претензій немає», – сказав мер.

Кличко наголосив, що впродовж останніх шести днів захворюваність у столиці була в межах визначеної МОЗ норми, але спалах коронавірусної хвороби в Дарницькому дитячому інтернаті для дівчат минулого тижня обумовив високий показник кількості хворих у місті.

Міський голова підкреслив, що столиця відповідає двом іншим показникам МОЗ: заповненість стаціонарів лікарень у Києві не перевищує 50% від загальної кількості ліжок, а кількість проведених ПЛР-тестів на 100 000 осіб у Києві становить 44 при необхідних 12. 

Відтак, мер столиці звернувся до уряду з проханням дозволити Києву відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1000 кв. м із 23 травня, а також відкрити метро з 25 травня, як і було заплановано раніше. 

Кличко підкреслив, що не просить дозволити відкривати дитячі і спортивні майданчики.

Нагадаємо: за даними МОЗ, до другого етапу виходу з карантину в Україні готові 13 областей. Водночас 11 областей та місто Київ не відповідають показникам, необхідним для початкового послаблення карантинних обмежень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті