У Швеції запустили першу мережу 5G

У Швеції запустили першу мережу 5G

Поки що нова мережа буде доступна в Стокгольмі, а до кінця року ще в 12 містах

У Швеції запустили першу мережу 5G
фото www.flickr.com/photos/aedsc67/24873288069

У шведській столиці почала працювати перша громадська мережа 5G. Зона покриття мобільного зв’язку належить оператору Telia .

Як повідомляє MarketScreener, наразі уже встановлено 15 базових станцій і протягом липня буде збудовано ще понад 60. Розширення мережі охопить ще 12 міст, включно з Гетеборгом та Мальме.

«Запуск 5G оператором Telia закладає основи для наступного етапу цифрового перетворення… і ми пишаємось тим, що робимо запуск у співпраці з Ericsson. Завдяки 5G ми відкриємо нові можливості для користувачів і прискоримо інновації в таких галузях, як розваги, охорона здоров’я, промисловість та транспорт, які усі разом посилять та захистять усіх, хто живе та працює у Швеції», – сказав Еллісон Кіркбі, президент та гендиректор Telia .

За його словами, коронавірусна криза змусила низку країн відкласти розгортання 5G, але Швеції вдалось підтримати темпи розвитку, незважаючи на складну ситуацію,в якій опинилась країна.

Мережа нового покоління сприятиме підвищенню швидкість передачі даних, зниженню затримок та підвищення ефективності енергоспоживання. Мережа 5G від Telia на 100% працює від відновлюваних джерел енергії.

Розгортання 5G в країні розпочалось в 2016 році. З того часу, по усій країні було запущено велику кількість випробувальних стендів 5G, які пропонували підприємствам та держсектору працювати разом, щоб вивчити численні можливості нової технології.

Клієнти з підпискою Telia Mobil (приватні клієнти) або Telia Jobbmobil (бізнес-клієнти), у яких є смартфони з підтримкою 5G зможуть підключитись до нової мережі.

Нагадаємо: днями стало відомо, що Швеція, хоч і відмовилася від жорстких карантинних заходів, це не запобігло падінню економіки країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті