Коронавірус: ситуація у світі станом на 26 травня

Коронавірус: ситуація у світі станом на 26 травня

ВООЗ вважає, що піку захворювань першої хвилі коронавірусу досі не досягнуто

Этот материал также доступен на русском
Коронавірус: ситуація у світі станом на 26 травня
Фото: DR

Згідно з даними Університету Джонса Хопкінса, станом на 26 травня у світі майже 5,49 млн осіб заразилися коронавірусом, понад 346 200 померли.

Лідером за кількістю підтверджених випадків залишаються США, де вже виявлено понад 1,66 млн заражених. Бразилія знаходиться на другому місці (374 000), Росія – на третьому (353 000), Великобританія – на четвертому (262 500), Іспанія – на п'ятому (235 000).

ВООЗ припускає, що захворюваність коронавірусом може «підскочити» в будь-яку хвилину і вже в цій хвилі може статися другий пік хвороби, заявив директор програми з надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров'я Майкл Райян.

«Зараз ми не в другій хвилі. Ми ще в першій хвилі по всьому світу, якщо дивитися на дані з Південної Америки, Африки, Азії, з інших країн. Ми все ще перебуваємо в тій фазі, коли хвороба піднімається», – сказав Райян.

За минулу добу в Китаї виявили сім нових випадків зараження коронавірусом, а також 29 безсимптомних хворих.

У США 96 жителів штату Нью-Йорк померли від коронавірусу за минулу добу, повідомив губернатор Ендрю Куомо. Це вдруге за останні дні, коли цей показник опускається нижче сотні: 84 смертей було зафіксовано до цього в п'ятницю, що Куомо назвав «ознакою того, що ми добилися реального прогресу».

Міністерство охорони здоров'я Іспанії переглянуло кількість смертей від коронавірусу, їх кількість в країні зменшилася майже на 2000 після перевірки даних з регіонів.

В Ірландії протягом доби не зафіксовано жодного нового випадку летального результату від COVID-19, таке сталося вперше з 11 березня.

Італійський уряд оголосив про 300 нових випадків захворювання COVID-19, що є мінімальним значенням з 29 лютого. Італія була першою країною в Європі, яка ввела загальнонаціональні обмеження після того, як в березні перетворилася на осередок поширення коронавірусу. Зараз країна, схоже, пережила епідемію: вона знаходиться на п'ятому місці за кількістю заражень в Європі. В Італії зареєстровано понад 229 000 хворих і майже 33 000 померлих.

Незважаючи на відмову від введення жорстких обмежень в рамках боротьби з коронавірусом, Швеція зіткнулася з масштабною економічною кризою і зростанням безробіття, пише Bloomberg. У квітні безробіття в країні зросло до 7,9%, що виявилося вищим за прогнози. Якщо попит на товари і послуги не відновиться, рівень безробіття може підскочити до 17%.

Білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що зараз коронавірус у країні «ослаб» і захворюваність знизилася, проте восени-взимку може бути новий спалах захворювання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті