Інвестори ВДЕ та уряд близькі до компромісу щодо більшості положень меморандуму — Буславець

Інвестори ВДЕ та уряд близькі до компромісу щодо більшості положень меморандуму — Буславець

За словами очільниці Міненерго, законодавчо зафіксований «зелений» тариф занадто високий як для споживачів, так і для економіки в цілому

Інвестори ВДЕ та уряд близькі до компромісу щодо більшості положень меморандуму — Буславець
Ольга Буславець
Фото: Міненерго

Кабінет Міністрів України та інвестори у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) наблизилися до компромісних рішень щодо більшості пунктів меморандуму про врегулювання проблемних питань у галузі ВДЕ. Відповідну думку висловила в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець у своїй колонці для Інтерфакс-Україна.

«Зараз ми близькі до компромісу з більшості положень меморандуму. Ми прагнемо, щоб він був укладений добровільно, оскільки це дозволить Україні зберегти імідж держави, яка повністю виконує свої зобов'язання», – написала Буславець.

Очільниця Міненерго зазначила, що вважає переговори з інвесторами в «зелену» енергетику дуже важливими для стабілізації ситуації в енергосекторі.

«Зелена» енергетика – не просто світовий тренд. Розвиток «чистої» енергії – це те, до чого прагне Україна. Але чинний «зелений» тариф, зафіксований законодавчо, занадто високий як для споживачів, так і для економіки в цілому. Тому зараз ми домовляємось з інвесторами про те, щоб його знизити», – повідомила Буславець.

Вона також підкреслила, що умови реструктуризації мають бути зафіксовані в меморандумі, а потім – у законодавстві.

Буславець також зазначила, що через погодні умови у травні споживання електроенергії дещо перевищило прогнози, а генерація ВДЕ знизилася, що дає змогу збільшити виробництво електроенергії насамперед атомними станціями.

Як повідомлялось, міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища в переговорах з інвесторами в відновлювані джерела енергії (ВДЕ) планує домовитися про реструктуризацію «зеленого» тарифу без пролонгації терміну виплат.

Кабінет Міністрів на переговорах з інвесторами в альтернативну енергетику 14 травня запропонував проєкт меморандуму, який передбачає зниження «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій на 25% та для вітроенергетичних – на 12,5% без продовження термінів дії цього тарифу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті