«Укрзалізниця» створить нову філію для управління вокзалами з 1 липня

«Укрзалізниця» створить нову філію для управління вокзалами з 1 липня

Система удосконалення управління вокзалами запозичена у німецької залізничної компанії Deutsche Bahn

«Укрзалізниця» створить нову філію для управління вокзалами з 1 липня
Фото: УНІАН

Правління АТ «Укрзалізниця» ухвалило рішення про створення з 1 липня 2020 року окремої філії – «Вокзальної компанії», яка має зробити вокзали ефективними та вивести їх на беззбитковий рівень. Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».

«До головних цілей відноситься і скорочення фінансових витрат, вихід на рівень беззбитковості та, згодом, отримання прибутку. Досягти цього планується, зокрема, за рахунок розвитку комерційних площ», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова директора зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики «Укрзалізниці» Антона Саболевського.

Зазначається, що реорганізацію вокзального господарства планується провести у два етапи: спершу до філії будуть передані вокзали, які наразі перебувають в управлінні філії «Пасажирська компанія» (найбільші комплекси – позакласні та 1-го класу).

На другому етапі будуть передані вокзали 1–3 класів, після чого, з метою оптимізації структури управління, планується визначити 14 базових вокзалів, завдяки чому планується централізувати фінансові, кадрові, юридичні та інші функції.

Згідно повідомленню, персонал для нової філії буде оформлений шляхом переводу з інших підрозділів: «Пасажирська компанія», «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд», регіональних філій.

Антон Саболевський зазначив, що подібна система запозичена у німецької залізничної компанії Deutsche Bahn. У складі цього холдингу є окрема компанія, що опікується вокзалами – DB Netze Stations, яка за 2019 рік отримала прибуток EBITDA у розмірі 349 млн євро.

Разом із тим, за підсумками 2019 року негативний фінансовий результат діяльності вокзалів «Укрзалізниці» становив близько 800 млн грн.

Зараз на балансі «Укрзалізниці» перебуває 106 вокзалів, 75 з яких – на балансі філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд», 21 – філії «Пасажирська компанія», 10 – регіональних філій.

Нагадаємо: «Укрзалізниця» і німецький Deutsche Bahn підписали меморандум про розвиток і стратегічне партнерство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті