Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
В Росії продовжать лікувати хворих на COVID-19 гідроксихлорохіном попри застереження ВООЗ

В Росії продовжать лікувати хворих на COVID-19 гідроксихлорохіном попри застереження ВООЗ

Застосування цього препарату, ефективність якого не доведена, підтримує і Бразилія

В Росії продовжать лікувати хворих на COVID-19 гідроксихлорохіном попри застереження ВООЗ
AFP/File

Всесвітня організація охорони здоров'я 26 травня оголосила про припинення клінічного дослідження гідроксихлорохіну (ГХХ), пояснивши рішення тим, що за останніми даними, цей препарат проти малярії підвищує ризик летальних випадків серед пацієнтів. Слідом за ВООЗ використання гідроксихлорохіну призупинено і в рамках європейського клінічного дослідження Discovery.

Однак російське МОЗ оголосило 28 травня, що продовжить використовувати гідроксихлорохін для лікування COVID-19, пише RFI.

Незважаючи на рекомендації ВООЗ, у російських лікарнях продовжать використовувати гідроксихлорохін.

«Рекомендації щодо застосування ГХХ при COVID-19 засновані на результатах численних зарубіжних досліджень, які підтвердили ефективність препарату щодо інфекційного агента in vitro, а потім в ході клінічних випробувань», – заявило російське МОЗ.

У рекомендаціях уточнюється, що «механізм дії антималярійних препаратів при вірусних інфекціях вивчений не повністю, проте є підстави вважати, що вони можуть перешкоджати проникненню вірусу в клітину та його реплікації».

У відомстві підкреслили, що побічні ефекти, зокрема можливе порушення ритму серця, враховується при лікуванні хворих на COVID-19, а самі пацієнти дають письмову згоду на їх застосування.

МОЗ Росії стверджує, що за весь період застосування ГХХ при лікуванні хворих з коронавірусом не було зареєстровано жодного летального результату, викликаного використанням препарату.

Крім Росії про рішення продовжити використання гідроксихлорохіну для лікування хворих коронавірусу оголосила і Бразилія, яка вийшла на друге місце в світі, за кількістю виявлених випадків зараження COVID-19. МОЗ країни рекомендує лікарям використовувати ці протималярійні препарати разом з антибіотиками, проте залишає остаточне рішення за лікарями і самими пацієнтами.

Велику рекламу гідроксихлорохіну також зробив президент США Дональд Трамп. Незважаючи на попередження регулятора про відсутність доказів безпечності та ефективності препарату, 19 травня Трамп зізнався, що, як і багато американців, приймає протималярійні ліки з метою профілактики.

Нагадаємо, ВООЗ припинила тестування гідроксихлорохіну, оскільки він погіршує стан при коронавірусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті