Захворіло у світі
61,707,636
Померло у світі
1,443,673
Вилікувалось у світі
39,491,151
Захворіло в Україні
709,701
Померло в Україні
12,093
Вилікувалось в Україні
335,135
Центр Разумкова створив онлайн-калькулятор заборгованості на ринку електроенергії
Новини компанії

Центр Разумкова створив онлайн-калькулятор заборгованості на ринку електроенергії

Розрахунки здійснюються за власною методологією енергетичних програм Центру Разумкова та PlayTender і носять формат експертних оцінок

Центр Разумкова створив онлайн-калькулятор заборгованості на ринку електроенергії
Фото: razumkov.energy

Експерти Центру Разумкова та PlayTender провели власну оцінку фінансової ліквідності ринку електроенергії, як результат був створений онлайн-калькулятор для привернення широкої уваги до проблеми стрімкого накопичення боргів та стимулювання чиновників до врегулювання ситуації.

Розрахунки здійснюються за власною методологією енергетичних програм Центру Разумкова та PlayTender, і носять формат експертних оцінок.

Центр Разумкова створив онлайн-калькулятор заборгованості на ринку електроенергії

Поточні виклики для вітчизняної енергетичної галузі можливо узагальнити за трьома категоріями економічні, регуляторні та технологічні.

1. Економічні виклики. На сьогоднішній день учасники енергетичних ринків знаходяться на межі виживання, що створює ризик дестабілізації об’єднаної енергосистеми, згортання інвестиційних проектів та зростання рівня безробіття. Серед причин: зменшення цін на енергоресурси та рівнів споживання на фоні достатніх запасів; криза розрахунків між суб’єктами енергетичних ринків; падіння ділової активності.

2. Регуляторні виклики. Розвиток галузі, яка має достатній потенціал для закріплення лідируючих позиції України в Східній Європі, стримується недосконалістю системи державного управління та ринкових механізмів та несприятливим інвестиційним кліматом. Цьому сприяють викривлення ринкової ціни на ресурси внаслідок незавершених реформ енергетичних ринків; відсутність стимулів для нарощування видобутку вугілля, нафти і газу, а також для модернізації основних фондів що спричинений закладенням низької маржинальності при формуванні тарифів на всіх етапах виробництва/видобутку, генерації/переробки, транспортування/розподілу.

3. Технологічні виклики. Дана категорія проблемних питань призводить до низького рівня диверсифікації, екологічних ризиків, а також до зниження ефективності українських компаній та їх конкурентоспроможності на міжнародних ринках. Така ситуація пов’язана із виснаженістю родовищ; зношеністю основних фондів; відсутністю енергобалансу; високими втратами при розподілі та постачанні ресурсів.

Для подолання наведених вище викликів та забезпечення сталого розвитку галузі, Центр Разумкова розробив дорожню карту ініціатив, яка полягає в забезпеченні технологічної та фінансової стабільності галузі, прозорості ринкових механізмів, а також умов для енергетичного переходу.

Нагадаємо, Mind спільно з Центром Разумкова запускає індикатор енергоринку «Пульс енергетики».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті