Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Польський регулятор погрожує «Газпрому» штрафом у 50 млн євро через «Північний потік – 2»

Польський регулятор погрожує «Газпрому» штрафом у 50 млн євро через «Північний потік – 2»

Польський UOKiK відкрив справу через відмову російської компанії у співпраці в ході антимонопольного розслідування

Польський регулятор погрожує «Газпрому» штрафом у 50 млн євро через «Північний потік – 2»
фото www.flickr.com/photos/22955235@N00/861658525

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу щодо «Газпрому» через відсутність співпраці в ході проведеного антимонопольного розслідування. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на заяву UOKiK.

Російському монополісту загрожує штраф в розмірі до 50 млн євро за ненадання інформації (незалежно від наслідків, що випливають з розгляду).

Справа стосується розгляду у справі будівництва газопроводу «Північний потік – 2». У 2018 році UOKiK пред'явив шести компаніям звинувачення у фінансуванні будівництва без необхідного юридичного дозволу. Це підприємства, що входять в міжнародні групи компаній: «Газпром», Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

На початку 2020 року UOKiK звернувся до «Газпрому» з вимогою надати документи, що мають відношення до справи.

«Йшлося про контракти, укладені дочірньою компанією «Газпрому»з іншими компаніями, які фінансують будівництво «Північного потоку – 2». Стосувалося це, перш за все, контрактів на транспортування, розподіл, продаж, постачання і зберігання газового палива. Незважаючи на покладений обов'язок співпрацювати з UOKiK, компанія не надала таку інформацію», – йдеться повідомленні регулятора.

Глава UOKiK Томаш Хрустни додав, що «Газпром» декілька разів відмовлявся надавати відповідні документи. Він наголосив на тому, що російська компанія «не може діяти поза законом, тому я порушив проти «Газпрому» справу про накладення штрафу за ненадання інформації під час проведеного розгляду».

Нагадаємо: в листопаді 2019 року Польща оштрафувала учасника «Північного потоку – 2» – французьку компанію Engie на рекордні 44 млн євро за «необгрунтовану відмову» співпрацювати з польською владою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті