Українські виробники мастильних матеріалів повністю паралізовані – Azmol

Українські виробники мастильних матеріалів повністю паралізовані – Azmol

Причина зупинки виробництва – введення акцизного податку на базові оливи

Українські виробники мастильних матеріалів повністю паралізовані – Azmol
Фото: azmol.eu/uk

Введення акцизного податку на базові оливи з 23 травня повністю паралізувало українських виробників мастильних матеріалів. Про це повідомляється на сайті одного з найбільших виробників мастил України Azmol British Petrochemicals (Бердянськ).

«Різке та непродумане введення акцизного податку на базові оливи в Україні, спричинить колосальне скорочення вітчизняного виробництва мастильної продукції, тисячі втрачених робочих місць», – зазначається у повідомлені.

В компанії вважають, що введений законом №466 акциз відчують на собі всі 10 мільйонів автомобілістів України, промислові, аграрні підприємства: ринок наповниться низькопробним фальсифікатом, а значний прибуток отримають закордонні виробники.

«Прийнятим законом обклали акцизом сировину для виробництва вітчизняними виробниками широкого переліку продукції – олив та мастил, водночас для імпорту тих самих видів продукції, вироблених в інших країнах – акциз відсутній. Це неминуче призведе до остаточної ліквідації всієї вітчизняної галузі виробництва олив та мастил», – наголошується у повідомлені.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський підписав закон №466 (законопроєкт №1210), не дослухаючись до позиції бізнесу, який вимагав його ветувати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті